Miriamku sme prekvapili vakom na sedenie

on štvrtok, 18 december 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Miriamku sme prekvapili vakom na sedenie

Miriamka Komárová z Humenného je krásne 12 ročné dievčatko, ktoré sa narodilo s diagnózou DMO. Vychováva ju sama maminka, ktorá býva v spoločnej domácnosti s rodičmi. 

Maminka to má veľmi ťažké. Býva v bytovke, kde nie je ani výťah a tak musí malú slečnu nosiť na poschodie hore na rukách. 

Mimka nechodí, nerozpráva ani sama nesedí. Nevie teda povedať, čo by ju potešilo. Kedže otec sa o malú nezaujíma a mamka sa o Mimku musí starať 24 hodín denne, jej kamarátke napadlo, že malej Mimke vysníva v ŽELAJ SI sen.

"Som kamarátka maminky, malej Miriam a nepotrebujem prezentovať kto som. Dôležité je, aby sa Mimke splnil sen. Myslela som si, že by ju veľmi potešil sedací vak, alebo nejaký hojdací vak vhodný do bytu," hovorí priateľka.

Jeden vhodný sme teda pri Miriamku spoločne s priateľom detských snov vybrali a dali poslať ku nej domov. Na vaku sa jej vraj veľmi páči a hnevá sa, keď ju z neho chcú dať dole. Veľmi vtedy plače.

Sme radi, že sme jej mohli urobiť radosť. Nech sa Miriamke na vaku dobre sedí a ponaťahuje si boľavé kĺbiky. Aj ona si zaslúži byť šťastná.

Želanie splnené 10.12.2014

 

}); })(jQuery);