Vážne chorá Barborka túžila po detskom domčeku

on pondelok, 20 november 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Vážne chorá Barborka túžila po detskom domčeku

Barborka je osemročné dievčatko z Veľkých Kapušian. Jej príbeh nie je bežný, je plný výziev a boja, ale zároveň zrkadlí odvahu a statočnosť malého dievčatka, ktoré sa nebojí čeliť temným oblakom choroby.

Všetko to začalo zdanlivo nevinnou zlomeninou členka. Barborka plná energie a radosti sa stala hrdinkou svojho príbehu, ktorý začal jedným malým opuchom. Dlhotrvajúci opuch, nemožnosť došľapovať na nožičku a nekonečné návštevy lekárov napokon viedli k jednému slovu: Ewingov sarkóm.

Diagnóza, ktorá obrátila život rodiny o 180 stupňov. Barborka, to malé dievčatko, ktoré sa tešilo z bežných detských radostí, sa náhle ocitlo v nemocnici a čelilo nepredvídateľnému svetu liečby. Chemoterapia, operácia, ožarovanie - všetko toto zvláda Braborka s odvahou, ktorú nemožno zlomiť.

Hoci bolesti a strach z neistoty sú na dennom poriadku, dievčatko ostáva statočné, a obdivuhodne pozitívne. Jej rodičia, ktorí ju obklopujú láskou a starostlivosťou, sú pre nás hrdinovia. Objavili v sebe silu a odhodlanie, ktoré prekonáva všetky prekážky. Slovo "nádej" sa v tejto rodine stalo kľúčovým pojmom.

Barborka s podporou svojej rodiny a priateľov odvážne čelí metastázam v pľúcach, prekonala už spomínanú operácie a keďže jej prognózy nie sú dobré, rodina začala hľadať pomoc v zahraničí.

Ako sme mohli Barborke pomôcť a potešiť ju my? Jednoducho. Barborka veľmi túžila po jej vlastnom Barbie domčeku, po malom svete, kde môže snívať, hrať sa, kde sa smeje a zabúda pri tom na bolesť. Samozrejme, že sme neváhali a domček jej zakúpili. Poslali sme ho rovno k nej domov a neplánovane dorazil na adresu presne na Barborkine narodeniny. :-)

"Veľmi pekne ďakujeme! Hneď ako sme prišli z nemocnice, Barborka sa tešila a rýchlo sa utekala zahrať. Veľmi ju ľúbime," poďakovala mamina.
Barborka je dievčatko so silným srdcom a nezlomnou vôľou. Jej príbeh je inšpiráciou a pripomína nám hodnotu smiechu a odvahy.

Táto malá bojovníčka nám ukazuje, že každý deň je dar a každý úsmev je zázrak v nespravodlivom svete choroby. Želáme celej rodine veľa síl a ĎAKUJEME všetkým ľuďom s dobrým srdcom za pomoc s plnením detských želaní. Vďaka vám majú tieto detičky úsmev na tvári.

Želanie splnené 30.10.2023

 

}); })(jQuery);