Vďaka darkyni dostal Rastík vysnívaný smartfón

on štvrtok, 30 december 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Vďaka darkyni dostal Rastík vysnívaný smartfón

Rastík z Čachtíc je 7 ročný chlapček, ktorý trpí leukémiou. Toto vážne ochorenie mu zistili len nedávno, keď mu po pár dňoch stále neklesali vysoké teploty

Rastíkovi rodičia si najprv mysleli, že len prechladol, neskôr sa zľakli, že má možno covid, avšak to čo sa stalo potom všetkých veľmi zasiahlo.

"So synčekom sme po pár dňoch, keď mu teploty stále neklesali išli k lekárke. Tá mu spravila vyšetrenie, kde sa zisťuje, či človek nemá v tele zápal a vyšli mu vysoké hodnoty. Tak nás objednala na druhý deň ráno na krv. Po odbere krvi mi ešte v ten deň ošetrujúca lekárka volala, že sú výsledky opäť zlé a že sa máme znova dostaviť na vyšetrenie, či niekde nenastala chyba. Po tretích výsledkoch už lekárka podala jasné stanovisko - máme si zbaliť veci a prísť do nemocnice v Bratislave, s tým že synček má leukémiu. Neverila som tomu, hľadala alternatívy, čo iné by mu mohlo byť. Nechceli sme si pripustiť to najhoršie..." opísala mamina začiatky choroby jej syna.

Mamina je spolu s Ratíkom už štvrtý týždeň v nemocnici a strávia tu aj Vianoce, žiaľ jeho zdravotný stav je dlhodobo zlý a preto nemôže ísť ani na sviatky domov. Určite si všetci viete predstaviť, aké musí byť pre sedem ročné dieťatko tráviť čas v nemocnici, miesto toho, aby si s rodinou doma rozbaľoval darčeky pod vysvieteným stromčekom.

A tak nás Rastíkova mamina požiadala o splnenie želania a to smartfónu pre je synčeka. A vďaka darkyni s dobrým srdcom sme toto želanie mohli splniť. Darkyňa priniesla smartfón priamo chlapčekovi do nemocnice, avšak kvôli aktuálnej situácii ju nepustili do izby k rodine. Balíček musela nechať na vrátnici sestričkám a tie ihneď darček chlapcovi odovzdali.

A aká bola jeho reakcia? "Keď nám darček priniesli sestričky, Rastík nechápal, čo sa to deje. Keď mu vysvetlili, že to je želanie, čo si prial a že ho priniesla pani darkyňa, pýtal sa ma, že kde tá pani je. Či ju nemôže vidieť. Bolo mu ľúto, že našu darkyňu nevidel. Potom si samozrejme hneď darček odbalil a už sa usmieval od ucha k uchu.:) Veľmi pekne sa aspoň touto cestou chceme poďakovať našej darkyni. Vyčarovala ste úsmev na tvári nášmu synčekovi a to je na nezaplatenie. Ďakujeme.“

Rastík bol vždy veľmi veselé dieťa, miluje prírodu, zvieratká, psíka, mačičky, kozičky, ktoré doma rodičia chovajú. Aktuálne je chlapček už štvrtý týždeň nepretržite v nemocnici a lieči sa pomocou chemoterapie. Je to pre neho ťažké, pretože telíčko má oslabnuté, začína mu byť zle z jedla a bolia ho nožičky. Ale je silný a bojuje, ako veľký chlap.

V nemocnici je to veľký obľúbenec, má rád všetkých doktorov s ktorými si rád poklábosí. Každý deň navštevuje nemocničnú družinu, kde vypeká koláčiky, alebo sa venuje iným veciam, ktoré mu pani sestričky vymyslia. Je mu smutno za otcom a bratom, s ktorými sa už dlho nevidel. V nemocnici je s ním mamina a otec je doma s bratom, takto si to zatiaľ rodičia museli podeliť.

Rastík zbožňuje turistiku a bicyklovanie, jeho najobľúbenejším športovcom je Peter Sagan. Raz by chcel byť ako on. Smartfón bude Rastík využívať na spájanie sa so svojimi kamarátmi a rodinou v čase, keď musí byť v nemocnici. Jeho rodina dúfa, že sa mu zdravotný stav zlepší a čoskoro sa bude môcť ich milovaný synček, brat a vnuk vrátiť domov.

Želáme mu taktiež, nech sa môže čím skôr vrátiť k rodine a ďakujeme darkyni za splnenie Rastíkovho želania.

Želanie splnené 20.12.2021

}); })(jQuery);