Vďaka darom od vás sme splnili ďalší sen

on piatok, 17 december 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Vďaka darom od vás sme splnili ďalší sen

Matej z Vrútok je 7 ročný chlapec, ktorý si vo svojom detstve  prechádza mnohými ťažkými obdobiami. Vyrastá spolu so svojou sestrou Leou, ktorá má  z dôvodu psychiatrického ochorenia ťažké depresívne stavy.

Sám Maťko má diagnostikované ADHD, emočnú instabilitu, poruchu osobnosti a nábeh na Aspergerov syndróm. Príbeh tejto rodiny je naozaj ťažký. Mama spolu s dvoma malými deťmi sa museli od ich otca odtrhnúť, nakoľko ten bol a stále je závislý na alkohole. Rodina sa musela rozdeliť a to poznačilo všetkých jej členov.

Keďže matka nemala dostatok financií, keď narýchlo od muža v ťažkých chvíľach odchádzala, museli nejakú dobu bývať v azylovom dome. Maťko už od útleho veku trpí rôznymi anomáliami v správaní a prejavoch v rôznych situáciach. Má nerovnomerný psychomotorický vývin, oslabenú pozornosť, rýchlu unaviteľnosť, poruchy pozornosti, syndróm ADHD, čo sa postupne potvrdilo pri následných psychologických a psychiatrických vyšetreniach.

Odporúčania odborníkov sa zhodujú v tom, že Maťko potrebuje alternatívnu formu vzdelávania, v menšom kolektíve. Na to ale, žiaľ, mamina nemá dostatok financií, keďže tieto formy vzdelávania sú veľmi drahé. Mama sa snaží pre svoje deti zabezpečiť všetko potrebné a vytvoriť im šťastný a bezpečný domov.

Oslovila tak našu nadáciu s prosbou o splnenia sna pre jej synčeka- zakúpenie lega. Na našej stránke si želanie všimla pani Eva Hrčková s priateľom Martinom Plevom, ktorí sa ihneď ozvali so slovami, že by radi Matejkovi jeho želanie splnili. Zakúpili tak nové lego podľa chlapčekových predstáv a poslali ho rodinke priamo domov.

"Veľmi si vážime túto pomoc, ešte nikdy som sa nestretla s tým, že by nám chcel pomôcť niekto, kto nás vôbec nepozná. Chvíľu som tomu ani nemohla uveriť. Keď som sa dozvedela, že nám darkyňa chce poslať lego, vypýtala som si na ňu aspoň číslo, nech sa môžeme poďakovať. Zavolala som darcom, poďakovala im a veľmi ma potešilo, akí sú milí. Ďakujem ešte raz aj vám," poďakovala sa mamina.

Maťko je nesmierne športovo nadaný, miluje plávanie a v minulosti chodil na triatlon. Mal tu však problém s ostatnými chlapcami, nakoľko ho medzi seba neprijali. "Synček je veľmi šikovný a viem, že by potreboval viacero aktivít, krúžkov, ktorým by sa mohol venovať. Ja však momentálne na to nemám financie. Pracujem ako zdravotná sestra a z tohto platu hradím celú domácnosť a veci pre deti. Už sa nám ale postupne začína trocha dariť a z toho najhoršieho sa pomaly dostávame."

Želáme rodinke všetko už len to dobré a zároveň ďakujeme pani Hrčkovej a pánovi Plevovi za splnenie želania. Vďaka ľudom, ako ste vy, môžeme stále plniť nové a nové želania a pomáhať tak detičkám splniť ich sníky.
Maťkovu fotografiu pridáme po Vianociach, nakoľko chlapček dostane lego pod stromček. :-)

Želanie splnené 10.12.2021

}); })(jQuery);