Vďaka MISII ďalšie splnené želanie

on štvrtok, 24 august 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Vďaka MISII ďalšie splnené želanie

Marek Jurkovič, dnes už šesťročný chlapček z Malaciek, si napriek včasnému pôrodu, v 33. týždni gravidity, vybojoval svoje miesto na tomto svete.

Marek sa narodil o 8 týždňov skôr, 04.07.2011, ako bol predpokladaný termín jeho príchodu na svet. Narodil s hmotnosťou 1480 gramov a dĺžkou 39 centimetrov.

"Pri USG mozgu neurologička zistila, že má závažnú hypoxicko-ischemickú encefalopatiu a preto bol čoskoro operovaný. Operácia aj pooperačný priebeh bol našťastie bez komplikácii," vraví maminka Blanka Jurkovičová. 

U Marečka bola neskôr zistená detská mozgová obrna -kvadruparéza, teda postihnutie všetkých štyroch končatín. "V jeho veku ešte samostatne nesedí a chodí len s pomocou druhej osoby. Musíme pravidelne cvičiť, aby mohol napredovať v jeho motorickom vývoji," vraví pani Jurkovičová.

K jeho napredovaniu a zlepšeniu zdravotného stavu by pomohlo aj chodítko Mustang, ktoré bohužiaľ poisťovňa neprepláca. Vďaka tomuto chodítku ma Mareček šancu raz chodiť aj samostatne. Toto chodítko však stojí 1 679,00 € a preto sa rodičia obrátili na ŽELAJ SI s cieľom zakúpiť túto pomôcku.

ŽELAJ Si však zdravotné pomôcky neprepláca, avšak spolupracuje s MISIOU - podujatím, keď raz do roka celebrity spoja sily a na bicykli zbierajú pomoc pre choré deti. Do programu sme doporučili aj Marečka - a bol vybratý a jeho želanie bolo aj splnené.

Ďakujeme MISII, že sa podujala pomôcť viacerým chorým deťom, a niekoľkým aj žiadateľom z našej organizácii ŽELAJ Si. Veľmi si to vážime.

Želanie splnené 7.7.2017

}); })(jQuery);