Veeeľký plyšák potešil chorého Danka

on nedeľa, 01 február 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Veeeľký plyšák potešil chorého Danka

Tento sníček sme plnili v Myjave. Danko Bučenec má niekoľko diagnóz: tuberálnu sklerózu, nádory na mozgu, autizmus, cysty na obličkách, a mentálnu retardáciu ťažkého stupňa.

Danko je postihnutý od dvoch mesiacov narodenia. Ma nevyliečiteľnú diagnózu tuberózna skleróza. Na mozgu má už sedem tumorov, z toho už jeden vyoperovaný.

Samko žije iba so mamkou, lebo jeho otec ho takého nechcel a absolútne sa o Danka nezaujíma a neplatí naňho výživné.  Danielko má jeden veľký problém - chodil šesť rokov do DSS-DEMY v Trenčíne na týždňové pobyty.  "Ja sa o syna starám sama a poberám iba opatrovateľský 67 eur a Danielko ma invalidný 317 eur. Z toho musíme poplatiť všetko, lieky nakúpiť, stravu, oblečenie atd."

Preto nemohla platiť za pobyt v zariadení, nakoľko nemala z čoho. "No naša vláda schválila taký zákon, že spätne musim uhradiť sumu 3.457 eur. Ak ju uhradím, tak mi syna zoberú naspäť do zariadenia. Bohužiaľ, nemám z čoho. Uz tri roky zháňame ľudí, podnikateľov, asociácie, aby nám pomohli splatiť ten dlh. Nikto sa ani neozval. Danielko mi strašne doma trpí. Každý den plače, prosí ma, aby išiel do Trenčína, začal mať depresie a už tri roky každý, každučký deň počúvam jeho prosíkanie, že chce Martinka, Lukašenka, Pavúčika, Lydku (to sú jeho kamaráti zo zariadenia), a ako chce plávať ."

V DSS- ku majú krytý bazén a rád tam chodieval. "Ja som strašne nešťastná, ze nedokážem pomôcť synovi, aby bol v kolektíve, netrpel mi zatvorený doma a iba so mnou. Prosím Vás o pomoc. Ak by sa tento sen nedal splniť, Danko miluje veľké plyšové hračky, bol by nadšený, ak by nejakú mal."

Žiaľ, problém s DSS-kou vyzerá na dlhšie vybavovanie a zháňanie sponzorov a nevieme ho v krátkej dobe vyriešiť. Tak sme Dankovi urobili aspoň veľkú radosť tým, že sme mu na Vianoce poslali ooobrovského plyšáka - psíka! Keď ho postavíte na zadného nohy, je taký veľký ako Danko.

Akú mal radosť, vidieť na tvári, keď stíska psíka v náručí. Veríme, že sa nám podarí pomôcť Dankovi aj pri zháňaní financií na vyplatenie dlhu, aby sa dostal späť do zariadenia ku kamarátom. Ak spojíme spoločne sily, možno sa nám to podarí.

Želanie splnené 31.12.2014

 

}); })(jQuery);