Veeeľký traktor pre malého Janka s leukémiou

on štvrtok, 16 február 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Veeeľký traktor pre malého Janka s leukémiou

Janko Bencsik pochádza zo Zlatých Klasov, dedinky neďaleko Bratislavy. Má len štyri rôčky a pred pol rokom mu diagnostikovali leukémiu.

Liečba leukémie je náročná a niekedy trvá aj dva roky. Janko je viac v nemocnici ako doma, a domov sa dostane len z času na čas. Rodina mu chýba.

"Väčšinu času trávime v nemocnici, a ja aj on, sme odlúčení od otca a druhého syna. Jankov mladší brat má rok a pol a veľmi si chýbajú. Janko stále spomína brata a brat jeho," hovorí pani Bencísková.

Vždy, keď sa impodarí prísť domov aspoň na pár dní, celý čas sa spolu hrajú. "Janko mi hovoril, že by chcel traktor na jazdenie, ale že aj pre brata, aby sa hrali spolu," vraví maminka.

Ako dodáva, videla u suseda taký veľký, na ktorom mohli sedieť dve deti. "Preto by som mu priala radšej veľký traktor na ktorom by mohli jazdiť obidvaja. Chcel, aby sme toto prianie napísali Ježiškovi, tak sme aj urobili. Keďže sa blížia Vianoce, bol by to krásny darček pre nich. Bola by som Vám veľmi vďačná keby sa Vám podarilo mu splniť prianie. Ďakujem!"

Vďaka pánu Marcincinovi sa Jankov sen veru podarilo ešte na Vianoce splniť, za čo sme nesmierne vďační. Aj Janko sa hrozitánsky tešil, ale vzhľadom na priebeh choroby a tuhú zimu si na ňom ešte nezajazdil.

"Traktor čaká doma na poskladanie na teplejšie dni," vraví pani Bencsíková, a dodáva, že už aby tu boli. Rada by videla svojho syna vonku hrať sa spolu s ostatnými deťmi, a ešte radšej, aby bol už úplne zdravý.

Veríme, že sa jej tento sen čoskoro splní a že do nemocnice budú chodiť už len na pravidelné kontroly, a nie na dlhé hospitalizácie. Ďakujeme darcovi za splnenie sna a veríme, že sa všetko na dobré obráti. 

Želanie splnené 24.12.2016

}); })(jQuery);