Veľké lego pre Huga

on utorok, 30 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Veľké lego pre Huga

Hugo Petráš má päť rôčkov a býva v Mudroňove, malej obci pri Komárne. Na prvý pohľad vyzerá ako zdravý chlapček, ale nie je to tak. Hugo trpí poruchou slizničnej bunkovej imunity.

Ako sa to prejavuje? "Bohužiaľ, môj anjelik nemôže chodiť do škôlky, ani do školy. Stačí, keď niekto zakašle a prejaví sa to vysokými horúčkami a vracaním. Niekedy za jeden mesiac berieme aj dvakrát antibiotika, takže je doma sám celé dni bez kamarátov - len so mnou, mamičkou a prarodičmi," prezradila nám o jeho živote maminka pani Petrášová.

Keďže Hugo je celé dni sám doma, potešila by ho hračka, s ktorou by sa zabavil. Preto sníval o veľkom legu, ktoré by mohol celé dni skladať a zabaviť sa. Jeho sníček sa mu splnil vďaka pánovi Martinovi Macákovi, ktorý mu domov zaslal lego na skladanie.

Hugo sa zoširoka usmieval a veru ho aj rýchlo poskladal - na fotkách zapózoval už s hotovým poskladaným autíčkom a domčekom.

"Ďakujem," usmieval sa hanblivo a lego znovu rozobral, aby ho mohol o chvíľu znova poskladať. Veríme, že mu skráti dlhé chvíle a poslúži počas dlhých chvíľ samoty.

Želanie splnené 1.9.2014

}); })(jQuery);