Veľký traktor pre malého Patrika

on utorok, 25 október 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Veľký traktor pre malého Patrika

Patrik Heldi (4) z Jacoviec neďaleko Topoľčian patrí k detičkám, ktoré sa liečia na bratislavskej detskej onkológii. Snaží sa zvíťaziť nad leukémiou. 

"Patrik je naším slniečkom. Má aj staršieho brata, s ktorým sú veľmi nerozluční. Po stanovení diagnózy sa ale náš život zmenil od základov," hovorí pani Daniela Heldiová.

Dovtedy bol Patrik živé dieťa plné energie hravý, vnímavý. "Ale teraz si za taký krátky čas musel vytrpieť toľko bolesti, že je dosť smutný. Deti by nemali poznať bolesť!" hnevá sa maminka, a právom. Deti sa mali hrať, užívať si detstvo a celé dni sa iba usmievať. Žiaľ, nie vždy je to tak.

Maminka by chcela Patrika potešiť, a preto napísala ku nám do neziskovej organizácie ŽELAJ SI. "S týmto želaním by som mu chcela vyčariť úsmev na jeho tváričke. Veľmi rád má hru s autami, fascinujú ho traktory, kombajny a všetko, čo chlapčeka v jeho veku môže zaujímať."

Paťkovým želaním bol traktor Johny Deer, na ktorom by mohol jazdiť a zabávať sa na ňom. Má totiž problémy s nožičkami a zle sa mu chodí. Navyše musí musí tráviť veľa času doma, keďže nemôže chodiť medzi deti, lebo má nízku imunitu.

Paťkove želanie si u nás všimol pán Brežný, ktorý sa rozhodol ho potešiť a traktor mu kúpiť. Doslova za pár dní ho mal doma. Na rodine ostalo len ho zmontovať, a hurá, Paťko už môže jazdiť na svojom traktore ostošesť.

"Ďakujeme za darček a potešenie môjho syna. Veľmi sa z traktora teší a každý deň na ňom jazdí," usmieva sa maminka.

Paťkovi prajeme  skoré uzdravenie a čo najskorší návrat domov, a potom i do škôlky a školských lavíc.

Želanie splnené 10.8.2016

  

}); })(jQuery);