Veronika chce žiť, a s chorobou bojuje s úsmevom!

on pondelok, 12 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Veronika chce žiť, a s chorobou bojuje s úsmevom!

Veronika Žillová z Košíc je usmievavé sedemročné dievčatko, plné síl a energie pokiaľ neprišiel deň, kedy rodičom povedali tú najhoršiu správu v živote: osteosarkóm dolnej končatiny. 

Rodine sa po tejto správe zrútil celý svet... "Ale Veronika je veľmi silné dievčatko, a zatiaľ celú liečbu zvláda statočne, aj keď s veľkými komplikáciami," vraví pani Natália Žillová.

Liečba rakoviny kostí je totiž zdĺhavá a náročná. Podobne ako iné zhubné nádory je i pre osteosarkóm typické neostré ohraničenie od okolia, pomerne rýchly a agresívny rast a tvorba druhotných nádorových ložísk, tzv. metastáz. Kvôli svojej značnej nebezpečnosti je veľmi dôležité, aby bol diagnostikovaný v čo najskoršej fáze a aby bola zahájená cielená a dostatočne razantná liečba.

 

Liečbu už Veronika podstupuje, a ocitla sa aj na JISKe v umelom spánku. "Keď Veroniku ju po niekoľkých dňoch zobudili, tak mi povedala, že ona to nevzdá, že ona to zvládne!!! To boli pre mňa, ako maminu, tie najkrajšie slová !!! Tak aj doteraz bojuje zo všetkých síl a nemieni to vzdať!!! Chce tu byť, proste chce žiť a užívať si život ešte veľmi veľmi dlho..."

Veronikin sen nebol náročný - túžila mať veľké lego. Splniť sa jej ho rozhodla pani Alena Hercková, ktorá k nemu pribalila aj ďalšie drobné darčeky. Vidieť ten Veronikin veľký úsmevisko na tvári, to je skvelé! Táto malá veľká bojovníčka si to zaslúži.

Prajeme jej skoré uzdravenie, aby čím skôr mohla byť so svojou rodinou.

Želanie splnené 7.12.2016

 

 

}); })(jQuery);