Vianočný darček pre Lilanku na onkológii

on streda, 29 január 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Vianočný darček pre Lilanku na onkológii

Vyčariť úsmev na tvári chorého dieťatka nie je jednoduché. Všetko ho bolí, je unavené. Chemoterapia, injekcie, zákroky, operácie - kolotoč neustálych vyšetrení ho vyčerpáva.

Aj preto sme radi, keď sa nám ozvú ľudia, ktorí chcú choré dieťa potešiť a darček mu i osobne odniesť. Krátko pred Vianocami nás kontaktovala pani Veronika Heribanová s tým, že by chcela potešiť nejaké dieťatko na onkológii nejakou hračkou. Nemá nejaké záujem?

Okamžite sme volali sestričke, s ktorou spolupracujeme a tá nám prezradila, že Lily by chcela plyšového macka. A tak sme poskytli rodine túto informáciu spolu s telefónom na maminku.

Niekedy sa ľudia ozvú, že chcú pomôcť, a potom sa odmlčia. Ale pani Veronika naozaj dodržala slovo, a Lily kúpila hračku a pridala i tablet, na ktorý sa zložili viacerí z rodiny: manžel Peter, Adriana Masárová a kolegyňa Katarína Biskupičová.

Darčeky jej odniesli priamo na oddelenie do nemocnice, a radosť mala takú veľkú, že nám o tom sestrička niekoľkokrát rozprávala.

Ako hovoríme, niet nič krajšie, než keď deťom prinesieme presne to, po čom túžia. Nie to, čo by potrebovali podľa svojich rodičov, nie to, čo má najväčšiu hodnotu, ale to, čo poteší detské srdiečko. A niekedy je to naozaj obyčajná detská hračka..

Darcom zo srdca ďakujeme a Lily prajeme, aby mala naďalej na tvári taký veľký úsmev, a od roku 2020 už len pevné zdravie!

Želanie splnené 20.12.2019

}); })(jQuery);