Viktória si toho v živote už prežila naozaj veľa.

on streda, 10 november 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Viktória si toho v živote už prežila naozaj veľa.

Viktorka je 18-ročné milé a inteligentné dievča, ktoré sa od novembra 2020 lieči na oddelení detskej onkológie v Bratislave. Diagnostikovali jej akútnu promyelocytovú leukémiu

Akútna promyelocytová leukémia patrí k najlepšie liečiteľným leukémiam. Viktórii však jej chorobu veľmi zhoršil práve Covid 19, ktorý dostala zrovna v najťažších chvíľach, keď bola jej imunita veľmi oslabená. Jej stav sa vtedy začal zhoršovať a Viki skončila na pľúcnej ventilácií. Nemohla dobre dýchať, jej telo bolo zoslabnuté a neustále vykašlávala krv.

Aj keď sa všetci veľmi báli, Viki bola silná a snažila sa navonok pôsobiť, že všetko zvláda dobre, že sa nebojí, aj keď tomu tak nie vždy bolo. Bola silná hlavne kvôli svojej rodine, nechcela, aby na nej niekto videl, že sa trápi, nebodaj bojí. Nechcela tak spôsobovať smútok svojim blízkym.

Aj napriek jej veľkej snahe, sa jej otec nezvládol pozerať na to, ako jeho dievčatko trpí a zomrel na problémy so srdcom a to práve na Viktóriine 18 narodeniny. "Celú rodinu táto správa veľmi zasiahla. Otca sme veľmi ľúbili. Mám aj mladšiu sestru, s ktorou spolu bývame a ešte s maminou. Mamine našli nedávno nádor na obličke a tak sa teraz lieči v nemocnici, nemôže pracovať, dostáva len opatrovateľský príspevok. Často sa pýtam, čo sa to deje. Ako je možné, že toľko zlých vecí sa práve nám takto náhle stalo? Snažím sa myslieť pozitívne a ísť všetkým príkladom, občas je to však naozaj ťažké,“ priznala Viktória.

Táto mladá slečna sa rozhodla pre povolanie zdravotná sestra a to aj z dôvodu, koľko času strávila v nemocnici. Toto povolanie obdivuje a dúfa, že sa jej podarí doštudovať školu a naplno sa mu venovať. Momentálne študuje na gymnázium a má v pláne ísť na vysokú školu na odbor ošetrovateľstvo. Držíme jej v štúdium palce :-)

Pýtali sme sa Viktórie, ako jej choroba začala: "Začali sa mi vyhadzovať len tak z ničoho nič zvláštne vyrážky na tvári a tele. Napríklad som ležala v posteli a zrazu som cítila, ako ma zalieva veľké teplo. Vstala som, že sa idem napiť vody a keď som prešla okolo zrkadla a zahliadla v ňom svoj obraz, zľakla som sa. Celú tvár som mala úplne červenú, vyhádzanú. Myslela som, že to je z alergie na jedlo, ktorou trpím už odmalička, tak som si dala tabletku na alergiu a po chvíli to zmizlo. Takto sa situácia zopakovala veľakrát a po čase už nezaberali žiadne lieky. Rozhodla som sa teda, aj keď nerada, navštíviť lekára. Najprv ma poslali do Trnavy do nemocnice, kde ma liečili na mononukleózu a tvrdili, že sa nejedná o žiadne onkologické ochorenie. Neskôr ma previezli do Bratislavy, kde mi chorobu hneď diagnostikovali a začali ma liečiť na promyelocytovú leukémiu.“

Viktória si veľmi priala nový mobilný telefón, pretože starý sa jej rozbil a v jej veku, samozrejme, mobilný telefón potrebuje na kontakt s kamarátmi, školou a rodinou. Jej želanie sme sa rozhodli splniť, a to aj vďaka príspevku spoločnosti AMAZON a časti ze jeho 2 percentám z daní.

Telefón sme Viki ihneď objednali a poslali priamo domov, aby mala v ťažkých chvíľach z niečoho naozaj radosť. Viktória nám ihneď telefonovala, poďakovala sa a zaslala fotografiu, ako si telefón rozbaľuje. Želáme celej rodine nech sa im už len darí a ich situácia sa zlepší. Veľa, veľa zdravia všetkým.

Želanie splnené 10.10.2021

}); })(jQuery);