Viktória si želala novú väčšiu posteľ

on streda, 06 júl 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Viktória si želala novú väčšiu posteľ

Viktorka je sedemročné dievčatko z Fiľakova, ktorá trpí detskou mozgovou obrnou. Toto ochorenie predstavuje skupinu porúch ovplyvňujúcich schopnosť pohybovať sa.

Je zapríčinená poškodením mozgu počas tehotenstva, pôrodu, alebo krátko po narodení dieťaťa. Ide o dlhodobé ochorenie spojené s mnohými ťažkosťami zdravotného, pedagogického, sociálneho a spoločenského charakteru.

Viktorke choroba spôsobila veľké problémy, dievčatko sa dokáže pohybovať iba pomocou invalidného vozíka. Jesť ani piť sama nedokáže, rodičia ju musia kŕmiť a je plienkovaná. Viki je však veľmi snaživé dievčatko, v škole trávi každý deň dve hodiny a jej školské výsledky sú skvelé. Má rada deti, svoje spolužiačky aj tie na ihrisku. Rada sa hrá, miluje zábavu, piesne, kreslenie a hlavne lego. 

Jej rodičia nás oslovili so žiadosťou o splnenie želania pre ich dcérku - postieľku. Spočiatku sme hľadali postieľku detskej veľkosti, kde by sa Viky dobre spinkalo, avšak mamina nám vysvetlila, že potrebujú veľkú posteľ, kde by spali obe. Viktorka totiž bez mamy nezaspí, miluje jej prítomnosť aj v noci. Je na mamu navyknutá a hlavne potrebuje často jej pomoc, a to v akúkoľvek dennú, či nočnú hodinu. A tak sme zakúpili veľkú posteľ aj s matracom, ktorú sme poslali rovno na adresu.

"Dcérka sa veľmi potešila, očká jej žiarili šťastím, keď uvidela zloženú posteľ. Hneď sme si na ňu spoločne ľahli a vyskúšali ju, je priestranná, takže sa na nej obe krásne vyspíme. Naša Viky je vnímavé dievčatko, ale žiaľ ju postihol ťažký osud. Bojujeme každý deň, chodíme na rehabilitácie, učíme ju stále novým veciam a venujeme jej všetok voľný čas. Viky má staršiu sestru, s ktorou je veľká kamarátka. Obe svoje deti ľúbime a tešíme sa z každého nového dňa, ktorý spoločne prežijeme. Ďakujeme krásne za dar, ktorý ste nám poslali. Vážime si vašu pomoc," poďakovala mamina.

Dievčatko sa narodilo predčasne, už v siedmom mesiaci tehotenstva a ihneď po narodení dostalo silné infekcie. Počas tehotenstva bolo všetko v úplnom poriadku, takže rodičov tento fakt veľmi zasiahol. Viktorka aj cez všetky komplikácie stále bojuje a nevzdáva to.

Zaujímalo nás, čo Viky najradšej robí a s čím sa rada hrá. "Naša Viktorka najradšej kreslí alebo je v škole. Tam chodieva vždy maximálne na dve hodiny denne, viac nám lekárka nepovolila. Ona vyhľadáva spoločnosť ostatných detí, najradšej by s nimi bola stále. Je veľmi kamarátska. Zaujímavosťou je, že sa ako dievčatko vôbec nehrá s bábikami, ani ju nezaujímajú," prezradila mamina.

Pridávame fotografiu Viky s postieľkou a želáme jej príjemné spanie a krásne sny. :)

 Želanie splnené 30.6.2022

}); })(jQuery);