Viktorko - dve ťažké diagnózy, jedno želanie

on pondelok, 22 október 2018. Posted in Chcel(a) by som mať

Viktorko - dve ťažké diagnózy, jedno želanie

Viktorko Š. z Nitry má 14 rokov, a lieči sa na dve závažné ochorenia. Narodil sa s detskou mozgovou obrnou, má problémy s chôdzou, ovládaním rúk, a trpí aj mentálnym postihnutím. 

Akoby to nestačilo, tento rok mu diagnostikovali aj leukémiu, rakovinu krvi. Má ešte dvoch súrodencov, staršieho brata (18 rokov), ktorý má tiež detskú mozgovú obrnu, a sestru, ktorá je zdravá.

Po tom, čo sa zo dňa na deň ocitol kvôli leukémii v nemocnici, Viktor mal len jedno veľké želanie: "Keďže liečba leukémie je dlhodobá, Viktorko je často v izolácii kvoli zníženej imunite sám doma, iba s so mnou, a aj preto má túžbu po xboxe 360 kinect a k tomu hry," hovorí Viktorova maminka.

Dodala, že Viktor chce hlavne xbox s kinectom, lebo ma quadruparézu, jednu ruku nepoužíva, takže mu pomôže ak to bude kinect, pretože vtedy pri hre stačí len jedna ruka. 

Ona sama mu xbox nevie zakúpiť, lebo žije len z opatrovateľského príspevku a na tri deti je sama.

Želanie sme dostali pred dvoma mesiacmi a hneď sme na ňom začali pracovať. Oslovili sme spoločnosť GIGASTORE , ktorá má veľké srdce a vie pomôcť tým, čo to potrebujú. Ani teraz neváhali a Viktorovi xbox hneď objednali.

No a vďaka príspevku od autoriek zbierky príbehov V zajatí strachu sme mohli Viktorovi dokúpiť aj vysnený kinect a adaptér (v hodnote 220 eur), aby xbox čo najlepšie využil. 

Darček mu urobil veľkú radosť a doma sa už hráva hry, ktoré ho bavia. Rodina dúfa, že Viktor už bude len doma na udržiavacej liečbe a nebudú musieť ísť do nemocnice.

Posledné lekárske správy však ukazujú na akýsi nález v nohe. Všetci dúfame, že nepôjde o nič vážne a Viktorovi sa podarí rakovinu prekonať. 

Ďakujeme darcom, že mu uľahčili jeho ťažké životné chvíle a pomohli mu splniť vysnený sen. Veľmi si to vážime.

Želanie splnené 1.10.2018

 

}); })(jQuery);