Vymaľovaná izbička pre Terezku

on streda, 14 január 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Vymaľovaná izbička pre Terezku

Sníček pre Terezku Ridzoňovú z Brezna nám napísala kamarátka jej maminky. "Chcela by som Vás poprosiť o splnenie sna pre jedno úúúúúúúžasné dievča Terezku, ktorá má Downow syndróm. O mesiac – 13.12. - na Luciu, bude mať narodeniny."

Pani Burianeková, ktorá sníček pre ňu napísala, má sama veľmi ťažko chorú dcérku, ktorá je len ležiaca, a dlhodobo sa o ňu príkladne stará. Leží jej však na srdci aj osud ostatných chorých detí.

"Terezkina mamička mi prezradila, že Terezka veľmi túži, aby jej vymaľovali izbu. Ak by to bolo možné a vedeli by ste urobiť radosť tejto dievčine bola by som Vám nesmierne vďačná."

Ako dodáva, toto dievča si zaslúži aby jej niekto splnil sen po ktorom túži. "Na každom stretnutí sa prihovára ležiacim detičkám, drží ich za ruku, kočíkuje, vypytuje sa na všetko. Je to taká naša pomocníčka opatrovateľka. Ani Vám neviem všetko rozpísať čo cítim k tomuto dievčaťu. Nepoznám ju dlho ale je v mojom srdci akoby bola moja, akoby sme sa poznali veľa rokov," vraví pani Burianeková.

Premýšľali sme, ako sníček stihnúť splniť do Vianoc, až nám napadlo dať prosbu o pomoc na Facebook. A stal sa zázrak - našli sa ochotní anjeli z Brezna, ktorí Terezke nakúpili farby a vymaľovali izbičku na ružovo, ako si priala.

"Aspoň sme sa konečne dostali k vyprataniu izby a urobeniu komplexného poriadku," smiala sa pani Ridzoňová. "A s pani Burianekovou si to ešte vybavím," dodala s humorom, šťastná, že sen jej dcérky sa predsa len splnil.

Usmievavá a milá Terezka už zaspáva vo svojej ružovej izbičke a je šťastná, že jej sníček sa splnil. Ďakujeme zo srdca tým, ktorí to "spáchali" a doviedli do šťastného konca :-)

Želanie splnené 20.12.2014

 

 

}); })(jQuery);