Vysnená trojkolka pre Martinku

on piatok, 18 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Vysnená trojkolka pre Martinku

Maťka Garbárová (8) je z Uhrovca a od piatich rôčkov lekári poznajú jej diagnózu, ktorou je detská mozgová obrna. Maťka má problémy s chôdzou a preto sa pohybuje na invalidnom vozíčku.

Potrebuje však posilňovať nožičky, aby jej zosilneli a jedného dňa sa stal zázrak a postavila sa na vlastné nohy a prešla pár krôčkov. Ako však posilňovať nohy, keď chodiť nemôže?

Jej maminka prišla na nápad - Maťku by potešila trojkolka, na ktorej by mohla s oporou sedieť a bicyklovať sa. Náš návrh skúsiť to s bicyklom nebol reálny, lebo na ňom by sa neudržala. A tak sme želanie dali na našu stránku a skúsili prostredníctvom facebooku osloviť možných darcov.

A stal sa ďalší zázrak, ktoré sa - mimochodom- u nás stávajú bežne :-) Oslovila nás pani Kitková, ktorej synovi sme splnili sen, že takúto trojkolku majú a keďže jej syn z nej už vyrástol, radi by ju venovali Martinke.

"Má trojkolka oporu aj na chrbátik?" spýtala sa nás pani Bernátová, Maťkina maminka.

"Žiaľ, nemá," odpovedali sme, ale našťastie to nebol problém.

"Nevadí, dokúpim si ju," usmiala sa a dohoda bola spečatená - trojkolka poputuje k Martinke.

Zázrak číslo dva - obe rodiny bývajú od seba dvadsať kilometrov a preto pre Martinkinu rodinu nebol problém prísť si pre trojkolku osobne. A Maťke sadla ako uliata! Je šťastná, že hoci nemôže chodiť, prostredníctvom trojkolky sa môže sama presúvať, kam chce. Dáva jej tak slobodu a pocit voľnosti!

"Ďakujeme, Martinka sa na nej vozí stále, keď je pekné počasie a je veľmi šťastná," usmieva sa pani Bernátová.

Ďakujeme pani Kitkovej, ktorá urobila dobrý skutok, a Maťke prajeme, aby trojkolka zvládla veľa šťastných kilometrov a posilnila jej nožičky!

Želanie splnené 2.4.2014

}); })(jQuery);