Začalo leto, už sa "strampolinieva"

on piatok, 24 apríl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Začalo leto, už sa

Samko Tóth z Teliniec je veselý 6-ročný chlapec. V roku 2014 nastúpil do prvej triedy a ešte sa ani nestihol poriadne zorientovať v písmenkách a čísliciach a v januári mu diagnostikovali Wilmsov tumor na obličke, ktorú mu museli vyoperovať.

"Veľmi rád sa hráva na dvore s kamarátmi a zvieratkami. Jeho obľúbenou hračkou sú lietadlá a helikoptéry, rád aj skáče," prezradila nám pani Petrášová z nadácie Pod krídlami Dominiky, ktorá Samka pravidelne vozí do nemocnice.

Aj on má svoje sny, najmä teraz, v ťažkom období, keď nemôže byť so svojimi kamarátmi a dlhý čas musí byť zatvorený v nemocnici - a to aj vtedy, keď vonku krásne svieti slniečko a on by sa rád hral.

Rozhodli sme sa ho potešiť. O čom však tento drobný chlapček sníva? "Keďže nemôžem chodiť veľmi von a do školy ako ostatné deti, veľmi by som si želal trampolínu. Na nej by som mohol skákať, kým sú kamaráti v škole, a tak si vybil svoju energiu," prezradil nám.

Vďaka výťažku z Bálu snov sme mohli jeho sníček pomerne rýchlo splniť. Objednávali sme totiž práve niekoľko trampolín, tak sme rýchlo pribalili aj jednu Samkovi. Hneď mu ju museli zložiť a skákal na nej celý deň!

Samko, ale opatrne! Aby si mal dosť energie aj na liečbu a chemoterapiu. Prajeme ti, aby si na trampolíne skákal ešte dlhé roky, ale hlavne, hlavne, aby si bol zdravý a liečba zabrala. Drž sa!

Želanie splnené 20.5.2015

}); })(jQuery);