Zarka veľmi túžila po psíkovi, vysnívala si čivavku

on piatok, 19 február 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Zarka veľmi túžila po psíkovi, vysnívala si čivavku

Zarka je 6 ročné dievčatko, ktoré sa narodilo predčasne v 28 týždni tehotenstva s váhou iba 1430 g a 40 cm. Po nejakom čase od narodenia jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu - spastická diparéza.

V troch rokoch života dievčatka prišla ďalšia rana a Zarka dostala svoj prvý epileptický záchvat, po ktorom skončila v nemocnici. Na túto chorobu berie denne lieky.

Svoju prvú operáciu absolvovala už v štvrtom rôčku života a o pol roka neskôr ďalšiu. Zarka sa však napriek všetkému držala veľmi dobre. Dnes je odkázaná na vozíček a doma a v škôlke sa pohybuje po štvornožky.

Zarka si v minulosti prešla canisterapiou, čo je liečba ktorá využíva pôsobenie psa na fyzickú, sociálnu a psychickú pohodu človeka. "Zarke pri jej terapií bola pridelená čivavka, ktorú si úplne zamilovala. Odvtedy netúžila po ničom inom, ako po svojej vlastnej čivavke, ktorú by mala rada a hrali by sa spolu," prezradila nám maminka.

Hoci sme s darovaním psíka nemali dobré skúsenosti, (raz sme už takýto sen plnili a psíka nám rodina vrátila a nestarala sa oň), Zarku a jej rodinu sme si preto poriadne preverili. Napokon sme sa rozhodli, že psíkovi bude v jej rukách dobre, a Zarke sme sa rozhodli sníček splniť.

Rodina si ho totiž z finančného hľadiska momentálne nemohla dovoliť. Zarka si priala pokojnú a milú čivavku, ktorá by jej bola tým najlepším priateľom a tak sme sa pustili do hľadania. S hľadaním nám pomohla Zarkina mamina, ktorá našla krásnu čivavu aj s papiermi, ktorá však má menšiu vadu na zúbkoch a preto nemôže chodiť na výstavy.

Toto však samozrejme mamine ani Zarke navadilo a preto pátrali ďalej pátrať. Zisťovali sme, o aký chov sa jedná, a akú povahu mali psíkovi rodičia, aby sa naozaj k malému chorému dievčatku hodil. Preverili sme si majiteľa, s ktorým sme sa aj spojili a povedali mu o čo ide.

Majiteľ bol dokonca taký ochotný, že keď dostal link na našu stránku a prečítal si Zarkine želanie, znížil cenu psíka. A tak si malá Zarka spolu so svojou maminou išli psíka pozrieť.

Zarka bola veľmi prekvapená, keď jej až na mieste mamina povedala, že si psíka môžu zobrať domov, ak sa jej páči. Zarka chvíľu nechcela uveriť a následne sa nesmierne tešila. Smiala sa a psíka objímala od šťastia. Od tejto chvíle sa stala Zarka a jej psík Edi nerozlučnou dvojkou.

"Zarka domá chodí po štvornožky a Edi stále cupká za ňou. Keď sedí na vozíčku, Edi si ľažká na jej kolienká. Sú spolu úplne nerozluční a šťastní," prezradila nám mamina Zarky. Aj z fotiek vidieť ako super si na seba zvykli.

Sme radi, že sa nám aj vďaka podpore firmy AMAZON podarilo Zarkin sen splniť, a dnes jej detské srdiečko pookrialo pri novom nerozlučnom kamarátovi. 

Želanie splnené 10.1.2021

}); })(jQuery);