Zarku sme potešili domčekom Hello Kitty

on nedeľa, 17 august 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Zarku sme potešili domčekom Hello Kitty

Zara Zuzana Spišáková má 3 roky a pochádza z obce Slavošovce. Zarka je krásne, okaté, usmievavé dievčatko, ktorému len pár dní po druhých narodeninách diagnostikovali akútnu lymfoblastickú leukémiu.

 

Po ôsmych mesiacoch intenzívnej liečby, ktoré strávila prevažne v nemocnici, začala momentálne udržiavaciu fázu. Keď sme telefonovali s jej maminou, prezradila nám, že chorobu zvláda hrdinsky, niekedy lepšie ako jej rodičia.

Tým, že je Zarka ešte malá berie chorobu ako súčasť jej života aj keď to nie je vždy ľahké.

"Je to naša malá, poslušná, statočná aj keď bojazlivá princezná. Veľmi si pre ňu prajeme taký malý domček ako hrad pre princeznú, aby sa mohla cítiť ako taká skutočná princeznička" napísali nám jej rodičia.

Keďže sa musí vyhýbať akémukoľvek kontaktu s cudzími ľuďmi, nemôže sa ani hrať na ihrisku a užívať si letné počasie. S rodičmi bývajú v byte s balkónom, kde by veľmi radi dali Zarke záhradný domček, ktorý by ju chránil pred slniečkom, ale bola by aj na čerstvom vzduchu.

Keď sme dali toto želanie na stránku verili sme, že sa veľmi rýchlo niekto ozve a bude chcieť splniť Zarke tento pekný detský sen. A tak sa aj stalo, a už cez týždeň dorazil Zarke domov krásny ružový Hello Kitty domček. „Bol presne, taký aký sa Zarke najviac páčil".

Darkyni z Bratislavy ďakujeme, že týmto pekným gestom potešila Zarku.

 

Od rodičov sme dostali ďakovný mail ,,sme Vám veľmi vďační za domček pre našu Zarku, má z neho obrovskú radosť a my máme radosť z nej".

My zo Želaj si, Zarke zo srdca želáme, aby túto chorobu zvládala čo najlepšie a hlavne aby sa cítila v domčeku ako naozajstná princezná :-)

Želanie splnené 14.8.2014

}); })(jQuery);