Zsofkine smutné oči sa rozžiarili pri pohľade na darček

on štvrtok, 17 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Zsofkine smutné oči sa rozžiarili pri pohľade na darček

Zsofia Bajak (9) je krásne dievčatko z Okoličnej pri Ostrove, ktoré však teraz nemá náladu na Vianočnú atmosféru. S najväčšou pravdepodobnosťou strávi sviatky v nemocnici.

Lieči sa totiž nádor na mozgu, a keďže berie agresívnu liečbu, má zlé výsledky krvi. Je leukopenická, a teda nemôže vôbec vychádzať z nemocničnej izby, a rodičia môžu byť pri nej len v nemocničných návlekoch a rúšku na ústach.

Zsofka by totiž mohla veľmi ľahko ochorieť, 

a tým, že má veľmi málo bielych krviniek, nevedelo by sa vôbec brániť.

Okrem toho má Zsofia bolesti hlavy a problémy s trávením. Jej snom bolo mať tablet Samsung Galaxy. "Ubehol by mi tak čas a mohla by som sa hrať," prezradila nám.

Vďaka anjelom s dobrým srdcom sa podarilo tento sen realizovať tento utorok. Tablet sme boli Zsofii odniesť rovno do nemocnice. A prišli sme v tej správnej chvíli!

Až na chodbu bolo počuť, že Zsofika plače pre veľké bolesti. Nemohli sme ju ísť navštíviť, lebo bola ešte stále leukopenická.. Sestričky nám dovolila len jej odovzdať darček a museli sme odísť.

Keď nás zbadala, prestala plakať, natiahla ruky za tabletom a povedala: "Ďakujem!" Hoci po slovensky dobre nevie, pozdraviť a poďakovať jej išlo veľmi dobre, ani by sme nepovedali, že nerozumie.

Toto želanie prišlo v správnu chvíľu. Keďže Zsofia bude zrejme aj na Vianoce v nemocnici (veru, nič moc predstava), čas jej rýchlejšie ubehne. Prajeme jej, aby tablet dlho slúžil, aby všetky bolesti postupne ustali a Zsofka sa dostala na cestu k úplnému uzdraveniu. Má pri sebe blízkych, ktorí ju milujú a podporu mnohých ľudí.

Drž sa, zlatíčko! 

Želanie splnené 15.12.2015

}); })(jQuery);