Bojovník Alexko sa stretol s bojovníkom Attilom Véghom!

on utorok, 04 júl 2023. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Bojovník Alexko sa stretol s bojovníkom Attilom Véghom!

Alex je štrnásťročný chlapec, ktorému bola v šiestom mesiaci života diagnostikovaná detská mozgová obrna, neskôr sa pridružila triparéza a epilepsia. Alexko je na vozíčku. 

Narodil sa ako zdravé dieťatko, síce bol po pôrode trocha menší, ako je bežné, ale inak bolo všetko v poriadku. Jeho rodičia si však začali všímať, že je synček plačlivý a zvláštne sa vypína dozadu. Jeho mamina mala divný pocit a podozrenie, že s jej Alexom sa niečo deje.

Viackrát navštívila lekárku, ktorá ju vždy odbila so slovami, že to nič nie je, že so synom je všetko v poriadku. Až keď mal Alex skoro šesť mesiacov na vlastnú žiadosť matky, bolo jej synovi spravené vyšetrenie u neurologičky, ktorá dala jasné stanovisko- ťažká forma DMO. Podľa slov lekárky jej syn nikdy nemal sedieť, a už vôbec nie stáť na nohách, a taktiež mal trpieť vážnou mentálnou retardáciou.

"Toto ma s manželom úplne nakoplo, bola som nahnevaná a šokovaná, ale zároveň lekárke ďakujem, že nás nešetrila, pretože sme sa do toho obuli a synovi sme dali všetko, čo sme mohli. Od toho dňa s ním dennodenne cvičíme a naplno sa mu venujeme. Navštívili sme nespočetne veľa rehabilitácií a vďaka tomu je Alex dnes sediaci a dokonca dokáže stáť a aj prejsť krátky úsek o barlách. Samozrejme inak musí fungovať na vozíčku. Je to múdry a chápavý chlapec, jeho uvažovanie aj komunikácia je na úrovni chlapca v jeho veku. Dokonca je aj veľmi zručný a vyrába krásne náramky," porozprávala nám mama.

Alexko je vo veku, keď vidí čo môžu robiť ostatní chlapci a je z toho často smutný. On si nemôže zahrať futbal s rovesníkmi, alebo sa s nimi len tak vybrať do kina. Jeho dni sú plné cvičenia, aby sa jeho stav nezhoršoval. Onedlho ho čaká operácia a jeho stav zhoršuje aj epilepsia, na ktorú denne užíva lieky. Je akurát v pubertálnom veku a občas máva dni, keď nevládze bojovať.

Potreboval nakopnutie a kto iný by bol na to lepší, ako Attila? Preto nás jeho mama požiadala o splnenie želania, stretnutie s Attilom, ktorého jej syn priam zbožňuje. My sme oslovili Attilovho manažéra a už o pár dní prebehlo stretnutie Alexa s jeho idolom priamo v telocvični, kde máva Attila tréningy. Toto bolo pre chlapca jedným veľkým zážitkom, plným smiechu a povzbudzujúcich slov.

Attila do svojho tréningu na naše veľké prekvapenie zapojil aj Alexka, keď sa z ničoho nič rozhodol, že s ním ide behať. Zobral chlapca aj s vozíkom a bežal s ním v rámci tréningu po ulici. Neviete si predstaviť, aký bol chlapec rád, smial sa celú cestu a ten jeho úsmev stál naozaj za to.:) Alebo možno aj trocha viete, lebo sem pridávame fotografie aj videjko.

Po tréningu, keď už boli obaja chlapci poriadne spotení, dostal ešte Alex od Attilu rôzne darčeky, najviac ho však potešila šiltovka s vlastnoručným venovaním od Attilku. A Alex bol tiež pripravený a daroval Attilovi svoj náramok, ktorý sám vyrábal. Nám do Želaj si, daroval tiež krásny prívesok, začo ďakujeme!

Toto stretnutie bolo plné pozitívnej energie a ozaj skvelej nálady, začo veľmi pekne ĎAKUJEME Attilovi, jeho manažérovi, trénerovi a samozrejme aj Alexkovi a jeho milej mamine. Alex odchádzal plný nadšenia a nakopnutia do ďalších dní. Veríme, že chlapcov stav sa nebude zhoršovať a čaká ho ešte veľa veľa zážitkov s jeho rodinkou a kamarátmi.

Želanie splnené 1.7.2023

 

}); })(jQuery);