Esterka sa stretla s Nelou Pociskovou

on piatok, 31 október 2014. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Esterka sa stretla s Nelou Pociskovou

Esterka Juricková pochádza z Modry. Má len päť rôčkov a už bojuje s ťažkou leukémiou. Momentálne je na udržiavacej liečbe a berie tabletkovú chemoterapiu. 

"Esterka rada pozerá seriál Búrlivé víno a najradšej má Nelu. Stretnutie s ňou by ju veľmi potešilo," prezradila nám cez telefón jej maminka Dagmar Kisoňová.

Dúfali sme, že sníček budeme môcť ľahko vybaviť, ale žiaľ, nebolo to tak. Pani Pocisková je veľmi zaneprázdnená a žiadostí o stretnutia má veľmi veľa. Trvalo nám vyše polroka, kým sa nám podarilo dohodnúť termín stretnutia a súhlasila s tým, že sa Esterkou stretne. 

Esterka nemohla ísť za Nelou niekde, kde je veľa ľudí, pretože jej imunita je slabá. Ale keďže je z Modry a v Modre sa natáča Búrlivé víno, dohodli sme sa, že príde Nelu pozrieť na natáčanie a popri tom s ňou chvíľku poklábosí a odfotí sa. Zoznali sme aj profesionálnu fotografku.

Esterka sa s Nelou privítala a pozvala ju sledovať natáčanie s tým, že neskôr sa spolu porozprávajú a odfotia. Situácia sa napokon zvrtla inak. Natáčanie nešlo podľa plánu, scény sa natáčali viackrát a po dvoch hodinách natáčania už bolo Esterke dlho. Aj fotografka už mala iný program.

Poslali ju zatiaľ domov s tým, že jej zavolajú, keď bude Nela končiť, aby sa s ňou mohla rozlúčiť. Esterka teda o hodinu s maminkou prišla naspäť, aj s tortou, ktorú s maminkou napiekli.

Nela však medzitým, žiaľ, odišla. Esterka bola chvíľu sklamaná, ale maminka sa jej snažila vysvetliť, že Nela Pocisková má veľa práce a musela sa ponáhľať na ďalšie natáčanie.

Esterka to pochopila a tortu doma spolu zjedli. Bola výborná.

Hoci stretnutie nedopadlo úplne podľa našich predstáv, Esterka mala predsa len silný zážitok. Mala možnosť sa zúčastniť na natáčaní seriálu Búrlivé víno, ktorú nik iný nemal. Chvíľu sa so svojou hrdinkou aj rozprávala, a hoci fotografiu s ňou nemá, bola rada, že s ňou mohla zažiť chvíle natáčania.

Prajeme Esterke, aby liečba dopadla dobre a nemusela už do nemocnice nikdy chodiť. A možno sa jej raz podarí s Nelou ešte raz stretnúť a urobiť si krásnu spoločnú fotografiu :-)

Želanie splnené v júli 2014.

}); })(jQuery);