Fíha Tralala: radosť medzi chorými deťmi

on štvrtok, 02 október 2014. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Fíha Tralala: radosť medzi chorými deťmi

Túto žiadosť o splnenie sna nám nenapísalo jedno dieťa, ale hneď celá skupinka. Napísali nám totiž detičky z OZ Nožička v Banskej Bystrici, ktoré majú už dlho jeden veľký sníček: stretnutie s Fíha tralala.

Združenie funguje od roku 2010 a je zamerané na činnosť spojenú s deťmi, ktoré majú rôzne typy telesného a duševného postihnutia. Snaží sa deťom a aj ich rodičom uľahčovať každodenné trápenie v podobe rôznych pre deti potrebných masáží, špeciálnych cvičení, ktoré detičkám pomáhajú, terapie v podobe tvorivej dielní.

"Bola by som ako predsedníčka združenia ON nožička veľmi rada, keby sa podarilo ich senstretnúť sa s Fíha tralala splniť a vyčarovať úsmev pre naše detičky. Naše deti sa často nemôžu zúčastňovať na predstaveniach, kde sú zdravé deti - veľmi by ich rušili. Preto by sme chceli našim deťom splniť sen stretnúť sa s Fíha tralala tu u nás, pretože naše deti veľmi radi počúvajú ich pesničky," povedala nám pani Janka Vigašová, predsedníčka združenia Nožička.

S pomocou dobrých ľudí sa tento sníček podarilo splniť 26. septembra 2014. Fíha tralala ochotne prišla ku nim do priestorov občianskeho združenia a odohrala deťom malé súkromné predstavenie. Bolože to šťastia, radosti a úsmevov!

"Bolo to super! Fíha bola úžasná - ani si neviete predstaviť, akú deťom spravila obrovskú radosť a vyčarila im úsmev na tvárach," usmievala sa od ucha k uchu pani Vigašová.

Deti počúvali s otvorenými ústami, spievali spoločné pesničky a fotili sa so svojho obľúbenou postavou Fíha tralala. Nechceli ju od seba ani pustiť, tak im bolo dobre. Ak by mohli, chceli by ju mať pri sebe každý deň.

Ale to sa nedá, pretože Fíha tralala musí ísť potešiť aj ostatné detičky a tak sa po predstavení rozlúčila so všetkými deťmi a veselo im zamávala. Bol to zážitok, na ktorý nikdy nezabudnú a sme radi, že im mohol byť dopriaty.

Želanie splnené 26.9.2014

}); })(jQuery);