Heňo sa stretol s majsterkou Slovenska

on streda, 03 jún 2015. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Heňo sa stretol s majsterkou Slovenska

Henrich Maňák má 12 rokov, a žiaľ, trpí nevyliečiteným ochorením - svalovou dystrofiou. Chodí do školy v obci, kde býva - Pruské. Je integrovaný medzi zdravými deťmi, ktoré mu veľmi pomáhajú prekonávať jeho vážne ochorenie.

Heňovi kvôli chorobe ochabujú svaly a pomaly prestávajú fungovať. Už dva roky je na vozíčku, ale elán a chuť do života si vziať nedá. Zaujíma sa hlavne o autá, hráva na PC všetky možné simulátory, hlavne formulu.

Heňo dlho sníval o tom, že pôjde na preteky Formule 1. Ale napokon sa s ocinom zhodli, že by to mohlo byť pre neho náročné a tak si namiesto toho vybrali natáčanie relácie Top Gear v Prahe.  Tento sníček sme mu aj splnili, ale stal sa zázrak - osud sa mu rozhodol splniť aj ten pretekársky sen.

Heňove želanie si totiž u nás našla motokárová pretekárka Renáta Zajcevová, majsterka Slovenska na motokárach, ktorá sa rozhodla mu sen o pretekaní splniť. Nie síce na formule, ale na motokáre. A formulu si mohol aspoň "osahať" :-)

Hoci na splnenie sníčka čakal takmer rok, oplatilo sa! Heňo si mohol zajazdiť na motokáre pre dvoch, a užil si aj stretnutie so známou pretekárkou. "Henko zažil dve dokonalé akcie TOPGEAR, a jazdu so skvelou osobou na dráhe! Verte mi úprimne - aj malé splnené sny, sú veľké pre deti ako je Henko! Nech sa vám darí vo vašej práci pokračovať," napísal nám pán Maňák.

No ale samozrejme, veľké veľké ĎAKUJEM patrí najmä pani Renáte Zajcevovéj a jej celému tímu, ktorí urobili Henkovi veľkú radosť. ĎAKUJEME, že ste pomohli urobiť radosť!

Želanie splnené 2.6.2015

}); })(jQuery);