Majke sa splnil sen! Stretla sa s Adamom Ďuricom

on pondelok, 09 november 2015. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Majke sa splnil sen! Stretla sa s Adamom Ďuricom

Mária Drevická má 14 rôčkov, a táto slečna býva v Humennom. Ako mnoho detí v ŽELAJ SI, aj ona sa lieči na niekoľko vážnych diagnóz: detská mozgová, porucha reči a mentálna retardácia.

"Moja dcéra sa narodila ako moje tretie dieťa. Hneď na začiatku som videla, že sa vyvíja úplne inak ako moje staršie deti. A mala som pravdu - po mnohých vyšetreniach a nemocničných pobytoch jej bola stanovená diagnóza detská mozgová obrna," spomína pani Drevická na dávne chvíle.

"Myslela som si, že sa mi zrútil svet. Hovorila som si prečo mne a prečo ona."  Postupom časom sa s chorobami svojej dcérky zmierila, a robí všetko pre to, aby bola jej dcérka šťastná.

Majka navštevuje špeciálnu školu pre postihnuté deti v Humennom. "Jej idolom a životnou láskou je Adam Ďurica a strašne by sa chcela s ním stretnúť," prezradila nám.

Svoje želanie napísala ešte pred letom, avšak kvôli chorobe bolo pre ňu problémom dostať sa do Bratislavy. Majka preto zistila, že Adam bude mať v novembri koncert v Humennom a hneď požiadala maminku, aby jej naň kúpila lístky. Potom už len zavolala ku nám do ŽELAJ SI, aby sme pre jej dcérku vybavili osobné stretnutie.

Vďaka rádiu Jemné sa nám podarilo vybaviť ešte koncom augusta vybaviť, aby Adam zavolal Márii domov, a osobne ju na svoj koncert pozval. Takmer nedýchala, keď ho počula - hneď vedela, kto volá a bola šťastím bez seba.

Napokon 7. novembra nastal pre Máriu veľký deň! Jej životný sen sa splnili - videla Adama Ďuricu naživo, odfotila sa s ním, a ešte jej aj venoval jednu pesničku. A pretože aj ona má šľachetné srdce, zavolala so sebou aj kamaráta na vozíčku, ktorý tiež chcel Adama vidieť. Sen sa tak splnil naraz dvom chorým deťom.

"Ďakujeme za sprostredkovanie stretnutia. Ani si to neviete predstaviť, aké bola jej radosť obrovská!" hovorí pani Drevická. Od Adama dostala kartu s podpisom a aj sľub, že jej pošle aj drobný darček. Mária veru ani nedýchala :-)

Koncert si užila šťastná a spokojná, že sa jej splnil sen. Vďaka ŽELAJ SI choré deti vedia, že aj ony môžu snívať a majú šancu na to, aby sa im splnil sen. Pretože je jedno, či sme zdraví a či chorí, sny máme všetci!

Želanie splnené 7.11.2015

 

}); })(jQuery);