Marek sa stretol so svojím najobľúbenejším Gogom

on sobota, 01 marec 2014. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Marek sa stretol so svojím najobľúbenejším Gogom

V slnečnú stredu sme sa stretli so Slezákovcami na okraji Bratislavy. Marek Sleziak, ktorému sme v tento deň plnili želanie pochádza z Liptovského Sliača blízko Ružomberka. Do Bratislavy chodia len výnimočne. Keď sa Marek ešte doma pýtal kam na druhý deň cestujú mamina mu prezradila, že idú na kontrolné vyšetrenie, aby Marek vôbec nič netušil.

Tento 12- ročný chlapec je žiakom 6.triedy v špeciálnej ZŠ v Ružomberku. Marek už od narodenia trpí detskou mozgovou obrnou. Táto choroba sa výrazne podieľa na poruchách hybnosti, na oneskorenom motorickom vývine a podobne. Marek sa
pohybuje na invalidnom vozíku, ale aj za to na prvý pohľad srší radosťou a šťastím.
Keď nie je v škole, veľmi rád sa hrá s rôznymi postavičkami, s legom, tiež
rád pozerá televíziu a pritom sa na stacionárnom bicykli bicykluje. V škole sa mu darí, má rád zelenú farbu, miluje vianočné oblátky, ktoré dokáže jesť po celý rok.

Najradšej si po škole prezerá na počítači všetky možné videá týkajúce sa počítačových hier a potom ich aj hrá. Zo všetkých vloggerov má najradšej Daniela alias Gogomantv. Je to 18- ročný chalan, ktorý pridáva na youtube vloggy z hier a Marek je do neho zbláznený. Niet dňa, kedy by nesledoval, či Gogo niečo nepridal. Pozná každý jeho príspevok, jeho hlášky, vtipné pripomienky a potom ich veľmi rád sám doma hovorí. Všetkých tým vždy doma zabaví. Marek sa stále doma mami pýtal ,, Mamina kedy už pôjdeme do tej Bratislavy aby sme navštívili Goga " ?
Tak nám jeho mamina poslala do Želaj si jeho veľký tajný sen. Nám sa ozvala pani Janka, ktorá nám dala kontakt na Goga a želanie sa už mohlo hneď zrealizovať. Za toto pekné gesto jej veľmi pekne ďakujeme :-)
Keď sme v Petržalke vystúpili z auta Marek nepovedal ani slova a len sledoval čo bude nasledovať. Keď nás Danielova mamina privítala spoločnej aj s mladším Gogovým bratom Maxom, Marek ho hneď spoznal a zakričal ,,veď to je Max, to je Gogov brat z toho videa" a zrazu sme už boli aj v Gogovej garáži kde sa točia všetky príspevky.

Najprv bol Marek zaskočený a trošku sa aj hanbil, ale za chvíľku už hrali spoločne hry a Marek žiaril šťastím a usmieval sa od ucha k uchu. ,,Ja som u Goga v garáži, pozri koľko má Gogo šišiek " nevedel sa vynadívať.
Marek strávil neobyčajný deň, ktorý si obaja užili na jednotku :-)
Veľké ďakujem patrí Gogomantvi - alias Danielovi Štrauchovi zato, že si aj počas jarných prázdnin na nás našiel čas a tak splnil Marekovi jeho veľký sen:-) Aj v mene Marekovej rodiny ďakujeme a želáme obom chlapcom veľa šťastia :-)

Želanie splnené 26.2.2014

}); })(jQuery);