Matejko na tom nie je dobre, potešila ho Fíha tralala

on pondelok, 19 december 2016. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Matejko na tom nie je dobre, potešila ho Fíha tralala

Matejko Macejka z Topoľčian bol vždy vysmiaty chlapček. Nikto netušil, že v jeho hlavičke sa odohráva niečo zlé. No v januári 2016 začal kriviť rúčku, postupne mu z nej všetko padalo, pridalo sa škúlenie očka a začal zakopávať.

Behom týždňa, čo sme si rodičia všimli Matejkove zvláštne správanie, nasledovala diagnóza - nádor na mozgovom kmeni. "Najskôr som si myslela, fajn - ideme bojovať - vyoperujú, chvíľu sa polieči a vyhrali sme. Potom som sa však dozvedela, že tento nádor je neoperovateľný, pretože je na veľmi zlom mieste," hovorí pani Bobošíková, maminka.

Nechcela tomu uveriť,  bola v šoku, ale začali bojovať chemoterapiami. Možno sa nádor zmenší a bude sa s ním môcť niečo urobiť. "Mala som pocit, že zaberajú. Ako som sa len mýlila! Na kontrolnej MRI sa ukázalo, že nádor sa zväčšil vyše dvojnásobne. Nasledovala rádioterapia a oznámenie, že viac mu lekári nemajú ako pomôcť, že je to vlastne paliatívna liečba."

Maminka sa s tým nechce zmieriť, dúfa, že možno v brnenskej nemocnici mu pomôžu. Ale všetko je vo hviezdach. Naši lekári už liečbu ukončili a Matejka poslali domov - nevedia mu už nijako pomôcť. Čo bude ďalej, sa uvidí v nasledujúcich týždňoch. J

"Jedno je isté- počas rádioterapií prestal Matejko chodiť, takmer rozprávať, bol ako 6 mesačné bábätko, no dostal sa z toho. Snažíme sa rehabilitovať a Matejko je neskutočný bojovník, rozdáva úsmevy, čím ďalej, tým viac, veľmi je na ňom vidieť ako tu chce byť s nami - s rodičmi a so svojimi troma sestričkami Laurou, Sabínkou a Karolínkou," hovorí pani Bobošíková.

Ešte v septembri Matejko vládala ako tak tancovať, spievať, tešiť sa zo všetkého. Ale pomalinky slabne.. Jeho veľkým snom bolo ešte sa stretnúť s obľúbenou detskou speváčkou Fíha Tralala a tak nám maminka napísala do ŽELAJ SI, po čom jeho srdiečko túži.

S malou dušičkou sme sa pustili želanie vybavovať, keďže mnohé celebrity nás spravidla odmietnu s odôvodnením nedostatku času, ale v tomto prípade sme sa zmýlili. Fíha tralala reagovala takmer okamžite a prišla Matejka pozrieť do nemocnice na Kramároch. Aké bolo naše sklamanie, keď nám po predchádzajúcom súhlase napokon nedovolili ho ani pozrieť na päť minúť, lebo tam vraj na oddelení natáča nemenovaná televízia a už by "nás tam bolo veľa". 

Prehovárali sme ich, že nebudeme dlho a nepôjdeme ani do izieb, kde sa natáča, ale lekári boli neústupní. Nakoniec to uzavreli s tým, že to Matejkov stav nedovoľuje a poslali nás preč. Našťastie, Fíha tralala ani táto skúsenosť neodradila a rozhodla sa Matejkov sen splniť.

Akonáhle ho pustili z nemocnice domov do domácej liečby, navštívila ho priamo u neho doma. Splnila mu tak jeho veľký sen a aspoň na chvíľu ho potešila v ťažkých chvíľach. "Na to, ako málo sa teraz usmieva, sa veľmi tešil. Dokonca keď mu Fíha spievala jeho obľúbenú pesničku, aj sa zasmial. Nechala mu aj malú bábiku - Fíhu, aby sa z nej tešil a aby mu ju pripomínala. Tiež sľúbila, že bude na Matejka myslieť každý deň. Bola naozaj veľmi milá a verím, že Matejkovi to dodalo energie a sily na jeho ťažký boj aspoň na pár dní a rozohrialo mu to jeho malinké srdiečko. Veľmi si to vážime a tešíme sa, že sa Matejkovi jeho sen splnil. Ďakujeme, z celého srdca :)"

Aj my sme radi, že sa to napokon napriek komplikáciám podarilo, a tešíme sa, že sa podarilo tohto statočného človiečika potešiť. Zo srdca ďakujeme Fíha tralala, že osobne navštívili Matejka doma a splnili mu jeho sen. A Matejkovi prajeme, aby  - ak mu už lekári naozaj nebudú vedieť pomôcť - prežil všetok čas, čo mu ešte ostáva, doma, v kruhu svojej rodiny, medzi blízkymi a s láskou, ktorou ho obklopujú. 

Želanie splnené 16.12.2016

 

 

 

 

}); })(jQuery);