Maťkovi sa splnil sen: pozdravil ho Gogoman

on štvrtok, 10 september 2015. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Maťkovi sa splnil sen: pozdravil ho Gogoman

Martinko Batka (9) z Pezinku má deväť rôčkov a absolvoval už niekoľko operácií nožičiek. Narodil sa totiž s tzv. konskou nohou, jeho chodidlo nie je rovné, ale skrútené do oblúka.

Keď sme mu plnili prvý sen - lego - mal len štyri rôčky a za sebou práve toľko operácií. Teraz má desať rokov, a ďalšiu náročnú operáciu za sebou. "Žiaľ, Maťkov jeho zdravotný stav si vyžiadal znovu operáciu. Tentoraz obidvoch bedrových kĺbov, a leží zasadrovaný od hrudníka až po chodidlá. Myslím, že ho treba teraz len rozptýliť, aby mu tie  štyri týždne v sadre ubehli. Je maximálne nadšený z youtubera menom GOGO (vlastným menom Daniel Štrauch). Keby sa s ním mohol stretnúť, bol by strašne šťastný," napísala nám pani Méry, ktorej dcérke sme plnili sen a s Maťkou sa stretáva pravidelne v nemocniciach,

Želanie sme sa pustili ihneď plniť, pretože pani Méry nám zároveň dala hneď aj kontakt na Gogomanovu mamu. Žiaľ, stretnutie chlapca s jeho idolom v tom čase nebolo možné, nakoľko Gogoman odchádzal na nejaký čas do Ameriky.

Na Maťka však myslel a rozhodol sa mu splniť sen aspoň tak, že mu poslal veselé video, v ktorom mu poprial skoré uzdravenie.

 

Video si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/GL-nFvsMLFM

My sme Maťkovi, jeho bratovi a kamošovi kúpili mikiny od Gogomana, aby mali na neho pamiatku. Poslali sme mu ich do liečbne, kde so svojim bratom a kamarátom rehabilitoval. "Maťko ani nedýchal, keď si prezeral video. Pozdrav ho veľmi potešil, doslova nabral druhý dych," opisovala nám šťastné chvíle svojho syna pani Batková.

"Keď do liečebne dorazili mikiny, Maťkovi vybehli oči, keď uvidel na balíku "odosielateľ Gogo". K mikinám boli pribalené nálepky, celý deň rieši, kam si ich nalepí," usmieva sa. Radkovi aj Maťkovi padli mikiny ako uliate, "myslím, že v škole sa bude "čím chválit":-)."

Tretia mikina išla Brankovi, ktorý už z kúpeľov odišiel, tak zatiaľ dostal aspoň fotku mikiny. Jeho reakcia cez chat bola: "Ooooo dik!"

"Moc ďakujem za chlapcov, naozaj tento sen splnil svoj účel a vyčaril im úsmev na tvárach. Určite si to zaslúžili za to, čo v kúpeľoch zasa tento rok dokázali."

Každopádne, Maťko je rozhodnutý sám Gogovi napísať a poďakovať sa. A Gogogman si to za svoju ochotu a promptný prístup určite zaslúži! 

Maťkovi prajeme, aby táto operácia bola poslednou a aby už bol len a len zdravý. Sme radi, že splnením tajných snov vieme pomôcť deťom v nemocniciach. Zaslúžia si to!

Želanie splnené 28.8.2015

 

}); })(jQuery);