Maxík sa stretol s hercami zo seriálu Naši

on nedeľa, 04 jún 2017. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Maxík sa stretol s hercami zo seriálu Naši

Maxík Chrupka (6) je zdravotne ťažko postihnutý. Je to autista, okrem však toho trpí aj poruchou pozornosti a hyperaktivitou (ADHD). S maminkou žije v sociálnej ubytovni.

"Maxík rád kreslí. Do troch rokov vôbec nerozprával, ale už rozpráva - ak sa nebojí," hovorí jeho maminka Zuzana Chrupková. Ako nám prezradila, jej synček má rád rozprávky hlavne o zvieratkách, divadielka, Pokemónov (zbiera kartičky), rád spieva pesničky (Spievankovo) a v televízii rád pozerá seriál s detskými hercami Naši.

A o čom tento drobný chlapček sníva? "Páči sa mu najmladší herec zo seriálu - Samko, ktorý sa volá v reálnom živote tiež Max ako on. Podľa mňa by mu úsmev na tváričke vyčarilo stretnutie s detskými hercami zo seriálu Naši, a fotenie s nimi na pamiatku," vraví mamka.

Vďaka šikovnosti skvelej Katky sa podarilo stretnutie vybaviť v celkom krátkom čase a Maxíka doviezť na natáčanie poslednej časti pred začiatkom letnej sezóny.

"Max aj maminka Zuzana boli naozaj zlatí, myslím, že si to veľmi užili," vraví Katka, ktorá s nimi bola osobne  na stretnutí. Maxík sa usmieval a rozprával, čo je pri autizme veľká vec. Všetkým hercom nakreslil portréty. "Zlatý a šikovný chlapček."

Ako dodáva Katka, "nemajú to ľahké, majú starosti s bývaním, napriek tomu sa krásne tešili zo zážitku."

Aj v tomto prípade musíme skonštatovať, že nie je nič krajšie, keď sa podarí splniť sen, po ktorom dieťa túži. Úsmev na jeho tvári a radosť v jeho očiach stoja za všetko..

Ďakujeme televízii JOJ, PR manažérke Kataríne Noskovej, a hercom zo seriálu Naši, že Maxíka srdečne privítali, rozprávali sa s ním a pofotili. Vďaka nim zažil nádherný deň, na ktorý nikdy nezabudne.

Želanie splnené 3.5.2017

}); })(jQuery);