Miro Jaroš spravil veľkú radosť chorým deťom

on štvrtok, 08 december 2016. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Miro Jaroš spravil veľkú radosť chorým deťom

Občianske združenie Nožička v Banskej Bystrici začalo fungovať v roku 2010. Je zamerané na činnosti spojené s deťmi, ktoré majú na tejto zemi veľmi ťažký a zároveň aj krutý osud, pretože majú rôzne typy telesného a duševného postihnutia.

Združeniu sa časom podarilo získať vlastné priestory, ktoré upravili sme pre potreby detí a poskytuje im pravidelné masáže, cvičenia, ako sú Vojtova metóda, Bobathova metóda metóda MFK, cvičenia na prístroji Motomed, vertikalizovanie a terapie typu Tvorivé dielničky, kde za pomoci svojich milujúcich rodičov, ktorí deti neustále sprevádzajú, môžu rozvíjať svoju jemnú a hrubú motoriku.

"Naše deti s viacnásobným postihnutím sú pre nás veľkým darom a sme veľmi radi, že nie sú pre mnohých nepovšimnuté. Rodičia pre tieto deti robia všetko, aj to niekedy zdanlivo nemožné, ich láska ich posúva stále bojovať, tak ako bojujú ich milované deti. Pre "naše deti" sme vytvorili presne to, čo majú zdravé deti. Možnosť sa stretávať v rôznych krúžkoch a záujmových skupinách. A pomohli sme nielen deťom, ale aj rodičom, aby sa mohli medzi sebou spoznať a príležitostne porozprávať o svojich skúsenostiach, ktorých nie je nikdy dosť," vraví pani Vigašová zo združenia.

Aj tieto detičky mali svoj sen a napísali nám o ňom. "Chcela by som Vás požiadať o pomoc so splnením sna pre naše detičky s DMO a viacnásobným postihnutím. Nakoľko nemajú veľmi veľkú, skôr žiadnu možnosť kultúrneho života, chceli by sme pre nich vysnívať vystúpenie Mira Jaroša s jeho detskými pesničkami. A tak im aspoň na chvíľu spestriť život a vyčariť úsmev na ich tvárach." 

Mira Jaroša poznáme z našej akcie Deň želaní, a tak sme vedeli, že je ochotný pomôcť. Keď sme mu zavolali, naozaj neváhal ani chvíľu. "Budem v Banskej Bystrici krátko po Mikulášovi, rád ich prídem pozrieť a zaspievať im."

8. decembra bol pre deti z o.z. Nožička veľký deň. Spievali, tancovali, vykrúcali sa so svojim idolom. "Chceme sa veľmi pekne poďakovať Mirovi Jarošovi a organizacii ŽELAJ SI si za splnenie krásneho sna. Naše deti nemajú veľkú možnosť zažiť koncerty a iné kultúrne podujatia. Preto bolo stretnutie s Mirom Jarošom pre ne ako sen. Miro bol úžasný,srdecny a naozaj veľmi milý. Detičky si ho užili a dokonca aj darček dostali. Miro dokázal urobiť takú skvelú atmosféru, že sa zabávali aj mamičky. Obrovské ĎAKUJEM!!," žiarila nadšením pani Vigašová.

Aj my sme radi, že sa to podarilo a že si deti užili zábavu, ako sa patrí. Ďakujeme aj Mirkovi Jarošovi za jeho ochotu a za všetko - ako pomáha, čím je. Veľmi si to vážime.

Želanie splnené 8.12.2016

 

}); })(jQuery);