Patrik túžil ísť na koncert s Majkom Spiritom

on streda, 10 august 2016. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Patrik túžil ísť na koncert s  Majkom Spiritom

Patrik Hreško z Vranova nad Topľou je šikovný skromný chlapec, ktorý má svoje sny a túžby. Nie všetky však dokáže zrealizovať z dôvodu vážnej choroby.

Paťko sa totiž lieči na svalovú dystrofiu - genetické ochorenie, spôsobujúce ubúdanie svalstva. Telo chorého si nedokáže vyrobiť bielkovinu dystrofín, bez ktorej svalstvo nemôže fungovať. A tak svaly ochabujú, až prestanú fungovať úplne.

Liečba je obmedzená len na zmierňovanie príznakov tak, aby chorý prežil v rámci možností čo najdlhší a najkvalitnejší život. Paľkovi sme už jedno želanie plnili, a to mobil, na ktorom by mohol volať známym a počúvať hudbu. 

Ale stále mu nešlo z hlavy ešte jedno želanie, po ktorom túžil už veľmi dlho. "Patrik je šikovný skromný chlapec, má svoje sny a túžby. Má rád počítače a hudbu. Najviac počúva Majka Spirita," prezradila nám pani Hrešková. 

Keďže Paťko netrval na osobnom stretnutí s Majkom Spiritom, ktoré by sme zrejme kvôli jeho pracovnej zaneprázdnenosti 

"Ďakujeeeeeem, veľmi ste nás potešili, malý bude nadšený, keď príde zo školy a poviem mu, že pôjde na Spiritov koncert. Neviem, ako vám poďakovať, bože, takú mám radosť aj za neho!," tešila sa pani Hrešková. veľmi dlho vybavovali, jeho želanie sme 

vedeli splniť pomerne rýchlo  - zakúpili sme Paťkovi a jeho rodine lístok na festival Hip Hop žije, kde Majk Spirit vystupoval. 

Paťko sa síce s Majkom osobne nestretol, ale videl ho celkom zblízka, aj ho počul spievať priamo v akcii, a to bol pre neho ten najsupernejší žážitok.  O to viac, že s ním na koncerte bola celá jeho rodina."Ďakujeme, bolo to skvelé, a ste úžasní za to, čo robíte pre choré deti!" teší sa pani Hrešková.

"Ďakujem za všetko," nesmelo dodal aj Paťko. 

Sme radi, že sa nám jeho želani podarilo splniť, o to viac, že jeho stav sa v poslednej dobe začal prudko zhoršovať a možno by časom nebol schopný na koncert vôbec ísť. Veríme, že sa postup choroby opäť zmierni a Paľko bude mať ešte veľa rokov pred sebou.

Želanie splnené 4.8.2016

}); })(jQuery);