Peťkovi sa splnil sen, žiaľ, bol aj posledný

on streda, 11 október 2023. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Peťkovi sa splnil sen, žiaľ, bol aj posledný

Peťo je mladý osemnásťročný, sympatický chalan z obce Malinová, ktorému skrížila cestu zradná rakovina. Peter bol ešte donedávna zdravý človek, ktorý  aktívne hrával futbal, dosahoval v škole vynikajúce výsledky, a vo voľnom čase sa venoval hudbe, skladal piesne a iné.

Asi pred rokom začal mal Peťo najprv bolesti v ruke, neskôr v chrbte. Zo začiatku sa zdalo, že je to obyčajný náraz, alebo presilenie. Potom sa mu ale ruka na futbale zlomila a v nemocnici mu zobrali vzorky, po ktorých ihneď zistili, že niečo nie je v poriadku.

Okamžite išiel chlapec na onkológiu do Bratislavy, kde strávil dva mesiace v nemocnici. Liečil sa pomocou chemoterapie a ožiarov na chrbtici. Nebolo, a stále to pre neho nie je ľahké. Chemoterapiu deti hlavne v pubertálnom veku znášajú veľmi zle. Jeho telo bojovalo, ale nebolo dosť silné. Peter neskutočne schudol, každý deň vracal, nedokázal jesť a takmer nestál na nohách.

Pred zhruba mesiacom dobral týždennú, veľmi silnú chemoterapiu, ktorá bola pre neho najťažšia. Peťo sám povedal doktorom, že takto silnú chemo už viackrát nezvládne. Nebol schopný normálneho fungovania, okrem vracania a nechutenstva do jedla, nevládal v podstate vôbec nič. Jeho telo bolo až príliš oslabené. Aktuálne mu lekári podávajú tabletkovú chemoterapiu.

Jeho stav je však stále akútny, pretože podľa výsledkov mu zatiaľ žiadna z chemoterapií nezabrala a rakovina neustúpila. Peter je chalan, ktorý si rád plní svoje sny a ide si za svojim cieľom. Jeho veľkým želaním bolo stretnúť sa s rapperom Astralkidom22, ktorý je ikonou jeho života. Chcel sa s ním porozprávať, pozrieť sa, ako Astralkid robí hudbu a možno s ním vytvoriť nejaké beaty. 

My sme oslovili tohto známeho rappera, ktorý bol maximálne ochotný, veľmi ústretový a okamžite si s nami a s Peťom dohodol termín stretnutia. Hneď ako prvé nám povedal, že by Peťovi rád ukázal svoje štúdium, kde si hudbu pripravuje, nakoľko aj Peter je hudobník a mohlo by ho to zaujímať. Stretko teda prebehlo v Bratislave, priamo v štúdiu Astralkida22.

Peťo prišiel zo svojimi kamarátmi, ktorí tiež Astralkida obdivujú. Chlapci si hneď úvodom veľmi dobre sadli. Atmosféra bola uvoľnená a chalani sa bavili nie len o hudbe a o pracovaní s rôznymi programami na hudbu, ale aj o Peťovej chorobe.

"Astralkid mi veľmi sadol, nielen ako hudobník, ale aj ako človek. Bavili sme sa aj o mojej chorobe, rozprával mi o svojom pohľade na život. O duši, o podvedomí, o tom, ako človek musí veriť. Zo začiatku som sa bál, dnes som už zmierený. Zmenil mi pohľad na život aj myslenie. Bol veľmi rozumný a hovoril so mnou priamo. Bol to pre mňa neskutočne silný zážitok. Potom mne aj chalanom púšťal hudbu, svoje nové songy, ktoré ešte nevyšli a tiež nám ukazoval program v ktorom pracuje. Vymenili sme si čísla a ostali sme v kontakte," prezradil nám Peťo.

Peťo v tom čase ešte nevedel, koľko času mu ešte medzi nami ostáva, nevedel, koľko dní má ešte na to, aby si splnil všetky svoje sny. Vedel však, že každý jeden deň bude prežívať naplno. Chcel byť hlavne so svojou rodinou a kamarátmi, nechce strácať čas zbytočnosťami.

Rozhodol sa ukončiť štúdium, nie preto, lebo by vzdelanie považoval za zbytočné, chcel však každú voľnú chvíľu tráviť s blízkymi. Keď sme sa s Peťom bavili my, išiel z neho neskutočný pokoj a pokora. Žiaľ, stal sa anjelom pár týždňov po stretnutí s Astralkidom. Želanie, ktoré sme mu splnili, bolo jeho posledné... Odpočívaj v pokoji, Peťo, a vyslovujeme úprimnú sústrasť celej rodine. Je veľmi ťažké, keď odíde človek v tak mladom veku.

Ďakujeme spevákovi Astralkidovi22 za skvelú spoluprácu, ochotu a milé slová Peťovi. Vďaka Vašej ústretovosti sme mohli splniť tento krásny sen jednému mladému hudobníkovi. ĎAKUJEME!

želanie splnené 15.9.2023

}); })(jQuery);