Samko sa stretol so skupinou Kollárovci

on štvrtok, 03 september 2020. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Samko sa stretol so skupinou Kollárovci

V januári tohto roka nám prišlo želanie od Samkovej rodinnej známej, kde nás prosila aby sme pomohli splniť sen Samka (16) z Kamenice na Cirochou, ktorý má Downov syndróm.

Samko sa chcel stretnúť s jeho úplne najobľúbenejšou skupinou Kollárovci. Sme veľmi radi, že sme aj po dlhšom čase, ako sme mali pôvodne v pláne, mohli konečne toto želanie splniť.

Keďže momentálne vládnu všade opatrenia kvôli korona vírusu, bolo totiž ťažšie toto stretnutie splniť. Buď sa koncerty zrušili, alebo boli veľmi ďaleko od Samkovho bydliska. Chlapček býva aj navštevuje školu v obci Kamenica nad Cirochou. Samko nemal veľké nároky na stretnutie, chcel si len podať ruku s členmi v skupine, vypočuť si naživo ich koncert, spievať spolu s nimi aj keď iba v hľadisku a možno sa odfotiť, aby mal nejakú tu spomienku :-)

Nakoniec sa podarilo a chlapček tak má splnený svoj veľký sen. Podľa veľkého úsmevu na tvári vidieť, aký bol šťastný. Ďakujeme Kollárovcom, že mu darovali lístky na koncert a spoločne sa s ním vyfotili. Ste skvelí!

Samko trpí od narodenia Downovým syndrómom, čo mu však vôbec nebráni naplno sa tešiť aj z maličkostí. Má veľmi rád spev, hudbu a tanec. Rád hrá na harmonike a neustále si pesničky od skupiny Kollárovci popiskuje a pospevuje.

Jeho mamina nám prezradila, že žiadna cesta v aute sa nezaobíde bez púšťania si cédečka od tejto skupiny. Keď sme Samkovej mamine zavolali, že neďaleko obce má skupina vystúpenie, boli všetci nadšení a veľmi sa tešili. Aj keď bol koncert skoro hodinu cesty a počasie úplne neprialo, mal Samko veľkú radosť a užil si to naplno. 

Želanie splnené 30.8.2020

}); })(jQuery);