Skvelé stretnutie so Spievankou a Zahrajkom!

on piatok, 20 jún 2014. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Skvelé stretnutie so Spievankou a Zahrajkom!

Lukáška Foltýna a Sárku Demeterovú spojil jeden veľký sen - stretnúť sa s obľúbenou dvojicou Spievankou a Zahrajkom. Veľmi si vážime, že si napriek obrovskej časovej vyťaženosti našli čas aj pre "naše" deti.

Lukáško je vytúženým dieťatkom - narodil sa po niekoľkých problémoch s tehotenstvami v júli 2009. "Podľa našich lekárov v okresnej nemocnici sa ani nemal narodiť, prepúšťacia správa z nemocnice znela jasne: bezembryonálne tehotenstvo, nutná kyretáž nám bolo oznámené. No ja som okamžite opustila na reverz nemocnicu a v ten den už som bola v Bratislave, kde mi namerali akciu srdiečka a vdaka úžasnému lekárovi sa nám narodil náš poklad Lukáško," spomína na chvíle tehotenstva pani Foltýnová.

Lukáškove zdravotné problémy ale, žiaľ, neskončili. Keď mal osem mesiacov, podstúpil operáciu tukovej hrčky na hlavičke. Po roku prišlo podozrenie na neurofibromatózu, ktorá sa našťastie napokon vylúčila. "A potom zrazu prišiel prvý septembrový týždeň a osudný deň, kedy nám oznámili, že Lukáško má leukémiu!!! Strašné a nespravodlivé a prečo práve on? No Lukáško je veľký bojovník, bojuje už od svojho začiatku v brušku :) a tak sme to nevzdali a bojujeme aj s touto zákernou chorobou už od 12.9.2012."

Lukáško už liečbu takmer ukončil. Miluje varenie, kreslenie, nádherne kreslí a v prvom rade zbožňuje hudbu, spev a tanec. Práve preto bolo jeho snom stretnúť sa so Spievankou a Zahrajkom, lebo tí mu pomáhali aj v nemocnici aj doma zvládať náročnú liečbu. Pozná aj ich pesničky a rád ich spieva. "Veľmi by ste ho tým potešili, keby sa mohol s nimi stretnúť naživo," hovorí pani Foltýnová.

Sárka Demeterová nám napísala presne to isté želanie. Sárka je kvôli rázštepu chrbtice pripútaná na invalidný vozík. "Sárka má veľmi rada hudbu a tanec. Sme veľmi radi, že ju máme. Aj keď je to niekedy ťažké zvládnuť, nevymenili by sme ju za 10 zdravých detí! Dodáva nám silu a energiu," hovorí jej maminka. 

Vybaviť stretnutie so Spievankou a Zahrajkom vyzeralo jednoduché, ale ukázalo sa ako náročné. Lukáško totiž nemôže ísť medzi deti, keďže má oslabenú imunitu a preto nemohol ísť na žiaden ich koncert. Nuž, ale ako sa hovorí, "keď nemôže ísť hora k Mohamedovi, musí ísť Mohamed k hore."

Požiadali sme ich preto o stretnutie, na ktorom by sa mohli venovať len našim dvom detičkám zo ŽELAJ SI. Spievanka a Zahrajko sú ale veľmi obľúbení a nájsť v ich kalendári voľný čas nebolo jednoduché. Nuž, povážte si, ročne majú približne tisíc ponúk na koncerty, ale zvládnu ich urobiť maximálne sedemdesiat. Aj preto sme veľmi šťastní, že sa im napokon podarilo nájsť pre Lukáška a Sárku čas.

Deťom sme nič nepovedali, len sme ich zobrali na návštevu Abelandu - dedinky remesiel pri Lozorne. Pozerali sme si húsky, kozičky a koníkov, keď tu zrazu kde sa vzali - tam sa vzali, Spievanka a Zahrajko pri nás stáli. Obe deti stuhli prekvapením a na chvíľu stratili reč. Ale veselá dvojica na nich spustila chytľavé pesničky a odohrala dlhé predstavenie so zázračným kufríkom. Napokon spievali a smiali sa nielen deti, ale aj my, dospelí. 

Lukáško si všimol, že neďaleko sú aj deti zo školského zájazdu, a neustále posielal Spievanku a Zahrajka ku nim: "Tam je viac detí, choďte tam," upozorňoval ich. Bolo mu ľúto, že oni toto skvelé predstavenie nevidia.

"Ale naša kráľovná nám povedala, že dnes máme hrať len pre Lukáška a Sárku," nedala sa Spievanka a spustila ďalšiu veselú pesničku. Lukáško napokon pochopil, že dnes sú tu len a len pre neho :-)

Bolože nám veru dobre, deti si to naplno užívali a my sme boli šťastní, že sa nám podarilo splniť ďalší detský sníčke. Bez ochoty Spievanka a Zahrajka by to však nešlo a týmto im  ZO SRDCA ĎAKUJEME za to, že si na nás našli čas. Boli skvelí!

Želanie splnené 19.6.2014

}); })(jQuery);