Timejka sa stretla s herečkou Dianou Klamovou

on pondelok, 10 júl 2023. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Timejka sa stretla s herečkou Dianou Klamovou

Timejka je 14 ročné dievčatko z Michaloviec, ktoré trpí diagnózou laryngospazmus (strata priechodnosti dýchacích ciest), ďalej bronchiálnou astmou, ktorá je definovaná chronickým zápalom dýchacích ciest, tetániou, refluxom a ďalšími pridruženými diagnózami.

Jej stav sa začal zhoršovať asi pred dvoma rokmi. Celé to začalo obyčajným kašľom, ktorý sa neustále stupňoval a žiadne sirupy ani antibiotiká nepomáhali. Dievča podstúpilo mnoho vyšetrení, navštívilo viaceré nemocnice, kde lekári nevedeli prísť na odpoveď. Nakoniec až v Bratislave prišli na určité diagnózy.

Timejka užívala množstvo liekov, ktoré jej v podstate boli zbytočné, lebo neboli určené na jej diagnózy. Týmto sa jej stále stav zhoršoval a jej rodičia už boli zúfalí.

"Dcérka najprv len kašlala, neskôr sa vyslovene dusila, potom mala veľké triašky, len tak z ničoho nič sa začala triasť, nechápali sme, čo sa s ňou deje. Timejka zaspáva každú noc s prístrojom, ktorý jej vháňa vzduch cez noštek a ústa, pretože má veľké problémy s dýchaním. Viackrát sa stalo, že sa jej dych úplne zastavil, a preto sme museli prejsť na tento typ pomoci. Timea má vždy pred spaním takú pol hodinku tras telíčka, až kým nezaspí. Teraz sa mi zdá, že sa to začalo trocha zlepšovať. S manželkou dúfame, že to tak naozaj bude a naša dcérka sa bude cítiť už len lepšie," porozprával nám otec.

Timejka si k nám sama poslala želanie, že by sa veľmi rada stretla s herečkou Dianou Klamovou, nakoľko ona je jej vzorom. Herečku pozná zo seriálu Profesor aj Nemocnica a tiež ju sleduje na sociálnych sieťach. Timejka priznala, že by chcela byť ako Dianka Klamová, a veľmi túži po osobnom stretnutí s ňou.

My sme v danej veci oslovili televíziu JOJ, ktorá nám veľmi vyšla v ústrety a po dohode so slečnou Dianou, sa nám podarilo uskutočniť osobné stretnutie priamo v televízií JOJ. Sem sme dorazili my, herečka Dianka a Timejka. Celé stretnutie bolo veľmi príjemné, Diana s Timejkou sa veľa rozprávali o všeličom, čo Timejku zaujímalo.

Diana jej s radosťou hovorila o svojich začiatkoch v televízií, o modelingu a celkovo o živote. Dávala jej aj rady, ako sa môže dostať do seriálov, kam sa môže nahlásiť na casting a plne ju podporila aj vo výbere jej nasledujúceho štúdia- medicíny. Timejka by v budúcnosti veľmi chcela študovať medicínu, nakoľko pociťuje, že na Slovensku je málo kvalitných lekárov a často na rôzne vyšetrenia musela ona sama čakať niekoľko mesiacov, čo jej zdravotnému stavu nijak nepomáhalo.

S Dianou sa mladá slečna bavila aj o jej diagnózach a ako ich často zle znáša. Celé stretnutie bolo nesmierne príjemné, chvíľami aj dojímavé, keď Timejka herečku objímala, rozplakala sa od šťastia. Nakoniec Timejka dostala od Dianky tašku s rôznymi darčekmi, z čoho sa veľmi potešila. A Timejka sa tiež na svoju obľúbenú herečku pripravila a priniesla jej krásnu kvetinku z mydiel. Vďaka televízií JOJ a herečke Diane Klamovej, ktorá bola ozaj skvelá a ústretová, sa nám podarilo splniť tento prekrásny sníček malej Timejke.

ĎAKUJEME všetkým v televízií JOJ, za neskutočnú spoluprácu a slečne Dianke Klamovej za jej pozitívnu náladu a milé slová pre Timejku.
Timejke želáme veľa pozitívnej energie a zlepšenie jej stavu!

Želanie splnené 1.7.2023

}); })(jQuery);