Andrejkov tajný sen - mať svoj vlastný tablet

on štvrtok, 07 január 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Andrejkov tajný sen - mať svoj vlastný tablet

Andrejko je 17 ročný mladý chlapec, ktorý sa narodil s vážnym ochorením. Jeho diagnóza je porucha  fragilného x chromozomu, plus porucha autistického spektra.

"Andrejko je veľmi háklivý na svoje veci. Neznesie pri sebe ľudí a nemá rád dotyky. Žije vo svojom svete. Je uzavretý rád pozera videá na tablete a hra rôzne hry, teraz nastupuje na strednu školu. Rád pláva a jazdí na bycikli," prezradila nám o ňom jeho maminka.

Andrej je milý mladý muž, ktorý ale potrebuje oveľa väčšiu starostlivosť, ako bežné dieťa v jeho veku. Jeho mamina sa mu musí deň čo deň venovať na 100 percent.

Keď sme zatelefonovali Andrejkovej mame, že vieme splniť sen jej chlapca - mať tablet, bola celá nadšená, že sme sa rozhodli mu pomôcť. Podrobne nám popísala, ako Andrej už dlho túži po svojom vlastnom tablete. Andrejko má totiž aj súrodencov, s ktorými sa musel o jeden tablet deliť.

Keďže v dnešnej dobe korona krízy sa Andrejko musí učiť z domu, nový tablet sa mu hodí nielen na hry a pozeranie rozprávok, ale aj na prípravu do školy a online vyučovanie. "Kvôli svojej diagnóze je Andrej veľmi citlivý na svoje veci. Má svoj svet, v ktorom žije a nerád sa niečomu novému prispôsobuje. Má rad svoj pokoj, a okolie ktoré pozná a v ktorom sa cíti dobre. Cudzí ľudia a dotyky mu nerobia dobre, neznesie ich pri sebe. Andrej je uzavretý do seba a preto sa vyhýba kontaktu s ľuďmi," hovorí mama.

Koho však naozaj veľmi ľúbi okrem svojej maminy je jeho babička. Nie je deň, kedy by ju nešiel navštíviť. Do školy chodí veľmi rád, má tu dokonca aj svoju super kamošku Mirku. Okrem školy má Andrejko rád plávanie a jazdenie na bicykli. A ako sa veľmi Andrejko tešil, môžeme vidieť podľa jeho úsmevu, keď si konečne zapol svoj nový tablet. Bol šťastím celý bez seba.

Tešíme sa, že sme mohli Andrejka potešiť a splniť mu jeho sník.

Želanie splnené 15.12.2020

}); })(jQuery);