Anetke sa pokazil mobil, dostala od nás nový

on nedeľa, 22 november 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Anetke sa pokazil mobil, dostala od nás nový

Anetka je 16 ročné dievča z Beluše, ktoré trpí vážnou diagnózou menom osteosarkóm. Tá spôsobila, že Anetke nahradili kosť pravej nohe za titánovú, čo jej veľmi zasiahlo do života. 

Pred operáciou totiž najviac zo všetkého obľubovala korčuľovanie. Jazdenie na korčuliach bolo pre ňu všetkým, dokázala s nimi stráviť v prírode niekoľko hodín denne. Bol to pre ňu šport a zároveň úžasný relax a oddych.

Anetka je vo veku, keď už začala plánovať svoju budúcnosť, chcela sa venovať aranžovaniu kvetov a ďalej športovať. Choroba jej však úplne zmenila plány a v jej snoch ju zastavila.

"Keď milekári povedali, že na korčule sa už asi nikdy nepostavím a že budem musieť podstúpiť ťažkú operáciu, veľmi ma to sklamalo," spomína Anetka. Cez to všetko sa z nej stala silná mladá dáma, ktorá bojuje, ako sa len dá.

"Bojujem tak veľmi, aby som mohla znova stáť na korčuliach a znova si zajazdiť," vraaví. Prezradila nám tiež, že má veľmi rada zvieratká a fotografovanie.

 

"Rada aranžujem kvetiny, vybrala som si aj takú školu, no bohužiaľ, choroba ma zastavila. Nakoľko sa mi pokazil telefón a rodičia teraz nemajú výdavky nazvyš, nemôžem ho mať. Začala som fotiť, a všetkým sa to páči, preto by ma potešil mobil, s ktorým by som mohla robiť dobré fotky."

Jej želanie sme mohli splniť vďaka 2 percentám z daní spoločnost Go2Sky. Keď sme jej ho priniesli, veľmi nám ďakovala. Z jej úsmevu na fotografii vidieť veľkú radosť.

Anetke nový telefón poslúži nielen na telefonovanie, ale aj na kontakt s kamarátmi cez sociálne siete a na fotografovanie. Takto si pomôže tráviť dlhé chvíle v nemocnici.

Želanie splnené 30.10.2020

}); })(jQuery);