Arnoldkov vak na polohovanie uboleného telíčka

on utorok, 21 február 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Arnoldkov vak na polohovanie uboleného telíčka

Arnold je tri a pól ročný chlapček, ktorý mal v piatich mesiacoch života ťažkú autonehodu, ktorá mala fatálne následky. Chlapček oslepol, úplne sa prestal pohybovať, na jednu stranu telíčka ochrnul a celkový vývoj sa mu spomalil.

Všetko je o to smutnejšie, že nehodu spôsobil jeho otec, ktorý si to nevie prestať vyčítať... 

Od autonehody prešlo mnoho času a chlapček podstúpil rôzne rehabilitácie a vyšetrenia, jeho stav sa však skoro vôbec nezlepšuje. Arnoldko je ležiaci a celková opatera o neho je zložitá a finančne veľmi nákladná. Ťažko sa nám píše tento príbeh, nakoľko životný osud rodiny je ozaj smutný.

Pri autonehode neutrpel zranenia iba synček Arnold, ale aj jeho otec, ktorý ostal na invalidnom dôchodku a jeho pohyblivé schopnosti sú obmedzené. A ako by toho rodina nemala dosť, matka v minulosti prekonala rakovinu prsníkov, ktorá sa jej, žiaľ, tento rok vrátila. Mama aktuálne podstupuje chemoterapiu a je veľmi oslabnutá, preto celková starostlivosť o malého Arnoldka ostáva na otcovi.

Rodičia majú ešte dve ďalšie deti v pubertálnom veku, ktoré sú zdravé, obaja navštevujú strednú školu a s výchovou a opaterou im v ťažkých chvíľach pomáha stará matka.

Arnoldkov otec nám napísal a požiadal nás o splnenie želania pre ich synčeka a to sedacieho vaku. Sedací vak má chlapčekovi pomôcť na polohovanie telíčka a trávenie voľných chvíľ mimo postieľky. My sme neváhali, sedací vak zakúpili a poslali ho rodine priamo domov.

"Veľmi pekne ďakujeme za darček pre syna, vážime si vašu pomoc. Ťažko sa mi opisuje situácia v našej rodine, keďže teraz prežívame smutné chvíle. Bojím sa o syna a zároveň o manželku, ktorá opäť prekonáva rakovinu. Z chemoterapie je slabá a ani jeden z nás nemôžeme pracovať. Neustále bojujeme s financiami. Neviem si predstaviť, že by nám nepomáhala moja svokra s dvoma staršími deťmi. Arnoldko je na tom veľmi zle, skoro nevníma okolie, za tie tri roky sme podstúpili neskutočne veľa nákladných rehabilitácií a vyšetrení a pomaly sa musíme zmieriť s tým, že jeho stav sa nezlepší. Ešte raz ďakujem všetkým, vďaka ktorým plníte želania chorých detičiek," hovorí zdrvený otec trasúcim sa hlasom.

Sedací vak sa Arnoldkovi veľmi páčil, okamžite sa na ňom uvoľnil a spal oveľa dlhšie, ako spáva, čomu sa veľmi tešíme. Sme radi, že sme túto rodinu mohli potešiť. Prajeme im, aby sa ich osud otočil tým správnym smerom a doprial im zlepšenie zdravia a veľa sily v ťažkých chvíľach.

Želanie splnené 5.1.2023

 

}); })(jQuery);