Bianka si priala ísť k moru, korona jej sen zmenila

on piatok, 25 marec 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Bianka si priala ísť k moru, korona jej sen zmenila

Bianka z Podhradíka je milé dievčatko, ktorého osud je veľmi ťažký. Bianka sa narodila s rázštepom chrbtice. Jedná sa o vrodenú vývojovú chybu, ktorá zasahuje chrbticu a miechu.

Spôsobuje rôzny stupeň poškodenia funkcie dolných končatín a stratenú alebo zníženú schopnosť ovládať vyprázdňovanie močového mechúra. Bianka má okrem týchto problémov aj ťažkosti s očami. Dievčatko je odkázané ne invalidný vozík a na svoju mamu, ktorá je samoživiteľka a zo všetkých síl sa snaží dcérke zabezpečiť všetko potrebné. Často je to veľmi ťažké.

Bianka potrebuje rôzne rehabilitácie, ktoré neprepláca poisťovňa a finančne sú veľmi náročné. Mamina Bianky nás oslovila s prosbou o splnenie želania pre jej milovanú dcérku. Toto želanie sme na našej stránke mali veľmi dlho, nakoľko Bianka si pôvodne priala ísť k moru.

Toto pre nás, žiaľ, kvôli v aktuálnej covidovej situácii a zlému zdravotnému stavu dievčatka, nebol omožné splniť. Opýtali sme sa preto Bianky, po čom ešte jej srdiečko túžiť. "Práve teraz by sa miveľmi hodil nový mobil," prezradila nám. "Chcela by som si na internete pozerať videá a počúvať hudbu."

Toto želanie si na našej stránke všimol anonymný darca, ktorý sa hneď ozval a novučičký telefón tak o niekoľko dní prišiel dievčatku priamo domov.

"Ďakujeme pekne za splnenie dcérkinho želania, veľmi to moje slniečko potešilo. Bianka je integrovaná v škole medzi zdravými deťmi, kde je zvlášť šikovná. Na svoj vek je veľmi múdra, vyspelá a vnímavá. Ja sa o ňu starám sama, nakoľko jej otec s nami nežije. Je to ťažké, ale snažím sa ako môžem. Bianka však prichádza do veku, kedy sa pýta prečo? A ja jej žiaľ, neviem odpovedať. Sú chvíle, keď si aj poplačem, ale nie kvôli jej diagnóze, ale preto, že sa nám nežije ľahko. Pri narodení dcérky mi doktori vraveli, že jej nedávajú dlho šancu na život. Jej diagnózy sú tak vážne, že nikto nevedel, ako a či bude dcérka žiť. Ona je ale naozaj veľmi silná a veľká bojovníčka. Veľmi sa navzájom ľúbime a som nadovšetko šťastná, že ju mám. Ďakujem všetkým dobrým ľudom, ktorí nám pomáhajú. Vážime si to," poďakovala mamina.

My taktiež ďakujeme darcovi za krásny mobilný telefón, ktorý Bianka už naplno využíva a želáme tomuto šikovnému dievčatku, čo najviac síl a aby sa jej raz splnil aj jej najväčší sen a to cesta k moru.

Želanie splnené 1.3.2022

}); })(jQuery);