Chorá Zoe túžila navštíviť ZOO, darkyňa jej sen splnila

on sobota, 15 október 2022. Posted in Chcel(a) by som ísť

Chorá Zoe túžila navštíviť ZOO, darkyňa jej sen splnila

Zoe zo Želiezoviec je osemročné dievčatko, ktoré sa pred necelými dvoma rokmi stalo onkologickým pacientom. Vyšetrenia ukázali, že Zoe trpí zhubným nádorom očnice. 

Lekári zo začiatku nevedeli určiť presnú diagnózu a posúvali ju k rôznym odborníkom. Najprv mala Zoe trochu opuchnuté očko, tak s ňou mama išla k očnému lekárovi. Ten poslal dievčatko na alergológiu, kde jej diagnostikovali alergiu na peľ a nasadili jej liečbu. Inak bolo podľa lekára všetko v poriadku.

Opuch očka však neustupoval, skôr sa zhoršoval a Zoe sa stále cítila zle. Nastalo opätovné chodenie po lekároch, kde sa stále nič nepotvrdilo, mamina však už vedela, že s dcérkou nie je všetko v poriadku. Až nakoniec v septembri v roku 2020, v Bratislavskej nemocnici na vyšetrení lekári videli na röntgene, že za očkom malej Zoe niečo je.

Spravili dievčatku biopsiu a prišli na diagnózu- zhubný nádor očnice. Rodina odvtedy v nemocnici ostala a Zoe sa začala liečiť pomocou chemoterapie. V nemocnici vtedy strávila vyše mesiaca. Následne chodievala na pár dní vždy domov a naspať do nemocnice podstúpiť liečbu.

Neskôr musela Zoe podstúpiť operáciu, kde jej nádor vybrali. O nejaký čas však na magnetickej rezonancií zistili, že nádor sa pri operácií nevybral úplne celý a kúsok jej za očkom ostal. Dievčatko bolo teda sledované a stále doliečované chemoterapiou. Aktuálne malá Zoe stále chodieva na pravidelné kontroly, kde žiaľ na poslednom vyšetrení zistili, že nádor sa veľmi rýchlo zväčšuje. Celá rodina je z toho nešťastná a mamina často plače.

,,Moja dcérka je tak silná, že sú chvíle, keď ona utešuje mňa. Keď som sa dozvedela, že sa jej stav znova zhoršuje, úplne som sa zrútila. Nechcem, aby moje dievčatko muselo prežívať znova ten kolobeh vyšetrení a liečby. Veľmi sa o ňu bojím. Zoe je ale neskutočné silné dieťatko, ktoré bojuje a nevzdáva sa. Som na ňu nesmierne pyšná. Do školy Zoe teraz nemohla nastúpiť, kvôli zlým výsledkom, ale verím, že sa to čoskoro zmení. Dcérka má občas chvíle, keď iba ležká, občas má silu a dokáže sa aj zahrať. Má rada lego, čítanie kníh o zvieratkách a celkovo miluje všetky zvieratká, hlavne tie na farme. V minulosti sme veľa chodievali na výlety do Zoo napríklad, kde sa jej veľmi páčilo. Jej najobľúbenejšie zvieratko je červená panda, ktorú raz videla v Zoo Bojnice, “ rozrozprávala sa mamina.

Veľký sen tohto dievčatka bolo navštíviť Zoo v Bratislave, aby opäť mohlo vidieť červenú pandu a všetky ostatné zvieratká. Toto želanie si na našej stránke všimla slečna Lucia Honíšková, ktorá zakúpila lístky do ZOO pre celú rodinu a pribalila ešte aj krásny darček, plyšáka, ktorý jej bude robiť spoločnosť.
A tej radosti, keď krásny plyšáčik s lístkami prišiel dievčatku domov, bolo neúrekom.

,,Neviem ako to pani darkyňa vedela, ale po tomto plyšákovi Zoe veľmi túžila. Očká jej úplne svietili, ako ho uvidela. Keď som ju videla takú šťastnú, dojalo ma to až k slzám. Veľmi pekne ďakujeme našej darkyni Lucií a pozdravujeme ju,“ poďakovala mamina.

Veľmi sa tešíme, že sme vďaka darkyni mohli splniť sen tomuto milému dievčatku a ďakujeme Lucií, že sa rozhodla pomôcť splniť toto želanie.
Vďaka dobrým ľudom stále plníme želania chorých detičiek. ĎAKUJEME!

Želanie splnené 1.10.2022

}); })(jQuery);