Chorý Paťko si prial tablet, aby mu krátil čas v nemocnici

on piatok, 02 december 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorý Paťko si prial tablet, aby mu krátil čas v nemocnici

Patrik je päťročný chlapček, ktorému bola v osemnástom mesiaci jeho života diagnostikovaná Thalasemia. Ide o závažnú formu anémie, ktorá je charakteristická poklesom hemoglobínu a červených krviniek pod hranicu normy.

Malý Patrik je preto každý mesiac odkázaný na transfúziu krvi. Vo februári 2021 podstúpil punkciu kostnej drene, kde lekári zistili, že mu nepracuje tak, ako by mala, a je nutná jej transplantácia, ktorú by mal podstúpiť na budúci rok 2023. Okrem thalasemie trpí chlapček syndrómom cyklických teplôt, čo znamená, že mu stúpne telesná teplota bez príčiny. Jeho imunita je nulová a preto aj veľmi často bojuje s prekonaním infekcií.

Paťkova mamina je samoživiteľka, a keďže jej synček kvôli svojej diagnóze nemôže navštevovať škôlku, ona nemôže pracovať. Preto rodina každý mesiac bojuje s financiami, aj keď sa mama veľmi snaží a pracuje z domu aspoň pár hodín denne, nemôže si dovoliť kúpiť synovi všetko po čom túži.

"Keďže sme často v nemocnici a synček rád sleduje rozprávky a videá o autíčkach, veľmi si prial na Vianoce tablet, ale bohužiaľ, pre mňa ako samozivitelku je to nemožné. Máme iba jeden mobil, ktorý už niečo zažil a tak som sa rozhodla napísať vám a poprosiť o pomoc," opísala mama situáciu v rodine.

Toto želanie si na našej stránke všimol anonymný darca, ktorý Paťkovi tablet objednal a poslal mu ho priamo domov. A keďže príbeh tejto mladej mamičky a jej krásneho synčeka je veľmi dojemný, ozvala sa nám aj pani Veronika s manželom Peťom, ktorí už pomohli splniť želania viacerým detičkám. Manželia nás poprosili o kontakt na Paťkovu maminu. O pár dní nato chlapcovi priviezli priamo domov perfektnú štvorkolku.

"Bol to krásny zážitok, neviete si ani predstaviť, ako sa synček tešil. Išli sme štvrkolku hneď vyskúšať do parku, boli sme tam niekoľko hodín. Patrik najprv neveril, že je naozaj jeho. Stále sa ma pýtal, či si pre ňu niekto nepríde, či na nej ozaj môže jazdiť. Bol to pre nás nádherný deň a s pani Veronikou sme sa porozprávali a veľmi jej a jej manželovi ďakujem. Pánovi darcovi, ktorý Paťkovi poslal tablet taktiež zo srdca ďakujem a aj keď som sa sním nestretla, ani neviem jeho meno, želám mu hlavne zdravie. Pretože to je ozaj to najdôležitejšie. Tablet dám synčekovi pod vianočný stromček, s financiami si teraz nemôžem dovoliť kupovať mu väčšie darčeky a toto ho určite veľmi poteší. Ešte raz veľká vďaka všetkým, ktorí takto pomáhate," poďakovala mamina.

Patrik miluje autíčka, je to jeho najväčšia záľuba. Jeho mamina nám prezradila, že keď idú po ulici, často hrajú hru, kedy Paťko pomenuje značku každého auto, okolo ktorého prejdú, dokonca mame hovorí aj detailne, ktoré auto má aký obsah motora a iné..:) Okrem toho má chlapček rád bicyklovanie, kreslenie, zbožňuje kolektív a rovesníkov, no bohužiaľ, kvôli zdravotnému stavu do škôlky nechodí.

Je to veľký bojovník, ktorý sa neustále usmieva a robí svojej maminke veľkú radosť. Nesmierne sa tešíme, že sme tohto chlapčeka mohli vďaka dobrým ľudom potešiť až dvoma darčekmi. Ďakujeme pánovi darcovi aj Veronike s Peťom za ich šľachetnosť a želáme Paťkovi a jeho mamine všetko dobré.

Fotografiu, ako sa Paťko teší z nového tabletu pridáme po Vianociach, veď darčeky predsa nosí Ježiško. :-)

Želanie splnené 20.11.2022

}); })(jQuery);