Chorý Sebastián túži byť dobrým plavcom

on pondelok, 03 február 2020. Posted in Chcel(a) by som byť

Chorý Sebastián túži byť dobrým plavcom

Sebastián z Vrútok (14) vyrastá v náhradnej rodinnej starostlivosti od roku 2009, keď si ho pani Ivana vzala z detského domova, ako dieťa s kombinovaným neurologickým a zrakovým postihnutím. 

Ako Ivana hovorí, "v roku 2011 som priamo z biologickej rodiny dostala aj jeho biologického brata Ľubomíra, a to ako 2 týždňové bábätko s fetálnym alkoholovým syndrómom a neurologickými problémami."

Obaja biologickí rodičia detí, o ktoré sa stará, sú totiž alkoholicky závislí a nedokážu sa o ne postarať. Bratia sú Ivane zverení do náhradnej starostlivosti, pričom o nich sa stará sama ako samoživiteľka.

Neváhala si naložiť na plecia starostlivosť o choré deti a rozhodla sa im poskytnúť otvorenú náruč a pomoc. Sebastián, ktorý si u nás želanie vysníval, navštevuje SZŠ v Levoči pre deti so zrakovými problémami, a okrem toho sa venuje aj hudbe a maľovaniu.

"Najradšej zo všetkého však pláva a cvičí kondičné cvičenie SM systém, ktoré mu pomáha udržiavať zdravotný stav tak, aby mohol byť v kontakte s rovesníkmi a zvládať rôzne fyzické prekážky, ktoré musí z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu denne prekonávať," hovorí náhradná mama Ivana.

Sebinko preto veľmi túžil po permanentke na plávanie do aquaparku Turčianske Teplice, ktorý majú najbližšie.

Osud rodiny chytil za srdce darkyňu, pani Michaelu Tomčejovú, ktorá sa rozhodla Sebimu sen splniť a zakúpila mu 10 vstupov do aquaparku. Radosť mal naozaj veľkú, hneď po vianočných sviatkoch odbehli do aquaparku a užil si prvé kúpanie. Nielen plával, ale skúsil aj bazén s perličkami, a všetko, po čom túžil.

Ďakujeme pani Michaele, že pomohla, a Sebimu prajeme, nech si kúpanie užije, koľko sa dá. A sme za neho a jeho brata vďační, že sa im pani Ivana rozhodla dať okúsiť, čo je to náruč rodiny, hoci jeho zdravotný stav nie je ideálny. Klobúk dole.

Želanie splnené 20.12.2019

 

}); })(jQuery);