Dagmar sme splnili sen: CD prehrávač

on pondelok, 07 august 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Dagmar sme splnili sen: CD prehrávač

Dagmar je osemnásťročné dievča, ktoré je rozumovo, žiaľ, na úrovni desaťročného dievčatka. Je to úžasné dievča, smutné je, že vyrastá v prostredí, kde matka trpí vážnou psychickou poruchou, ale odmieta liečenie a tak sa svojej dcérke nedokáže plnohodnotne venovať.

Dagmarka má aj brata, ktorý bol z rodiny odobratý. Dievča teda momentálne žije iba so svojou mamou. Situácia je ozaj vážna, s rodinou pracuje nízkoprahové centrum, terénne pracovníčky z mesta, aj pracovníci z úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Dagmar nevyrastala ako bežné dieťa a ani jej potreby neboli akceptované, v skratke nežila ani nežije svoj život, ale život svojej mamy.

A keďže neabsolvovala základné lekárske prehliadky, došlo u nej k poškodeniu chrbtice. Lekári nevedia ešte presne určiť, aký bude proces liečenia, prípadne či nebude potrebná operácia.

S prosbou o splnenie želania nás oslovila sociálna pracovníčka, ktorá s rodinou pracuje. Keďže Dagmar miluje hudbu a pri darovaní CD jej obľúbenej speváčky, zistila pracovníčka, že Dagmar nemá CD prehrávač, poprosila nás o pomoc. Hudba je pre dievča jedinou útechou a podporou. Aj keď nemá Dagmar až tak vážnu diagnózu, v živote si toho zažila naozaj veľa a my sme sa rozhodli splniť jej tento krásny sník, pretože ako sa vraví- HUDBA JE LIEK!

A tak sme zakúpili CD prehrávač a poslali ho sociálnej pracovníčke, ktorá ho dievčaťu odovzdala. ,,Ďakujem krásne za pomoc so splnením Dagmarkinho želania, keď som prišla s prehrávačom, bola to obrovská radosť tejto mladej slečny. Konečne si bude mať na čom púšťať pesničky jej obľúbenej speváčky Simi,“ poďakovala p. Gavronová.

Dúfame, že si Dagmarka nájde v živote svoje miesto a začne si užívať mladosť plnými dúškami. Želáme jej veľa šťastia!

Ďakujeme všetkým ľuďom s veľkým srdcom, ktorí nám prispeli 2 percentami z daní alebo darom, vďaka ktorým môžeme aj naďalej plniť sny chorým detičkám.

Želanie splnené 20.7. 2023

}); })(jQuery);