Emka si priala tablet na pozeranie rozprávok

on pondelok, 31 júl 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Emka si priala tablet na pozeranie rozprávok

Emka z Malčíc je trojročné vysnívané dievčatko jej rodičov. Narodila sa ako zdravé dieťatko, keď mala jeden rôčik stalo sa niečo, na čo jej rodičia spomínajú so slzami v očiach.

Emka dostala svoj prvý vážny záchvat, dievčatko sa nevedelo nadýchnuť, susedia sa snažili Emku oživovať, pretože jej mama bola v šoku a situáciu nezvládla. Vďaka nim je Emka dnes medzi nami, za čo sú im rodičia nesmierne vďační. Následne Emku previezli do nemocnice, kde bola pár dní v umelom spánku.

Lekári po mnohých vyšetreniach zistili, že ide o epilepsiu. Od tejto chvíle sa zmenil život celej rodine. Neskôr jej bol diagnostikovaný syndróm QT intervalu, čiže problémy so srdiečkom, na ktoré musí užívať denne lieky. Avšak kvôli problémom so srdcom je aj medikamentózna liečba Emky zložitá. Nesmie brať lieky predlžujúce QT interval, aby nedošlo ku kolapsu.

Začiatkom tohto roka rodičom prišli výsledky z genetického vyšetrenia z Prahy. Diagnóza znela Verheij syndróm. Táto diagnóza je charakterizovaná mentálnym postihnutím, retardáciou rastu, dysmorfnými črtami tváre a abnormalitami kostry stavcov. Rodičom doposiaľ neboli zo strany lekárov odporúčané žiadne terapie alebo domáce cvičenia. Jediné čo nateraz vedia je, že ich čaká ešte mnoho odborných vyšetrení. Mamina je s Emkou doma, nakoľko je dievčatko stále plienkované do škôlky ísť nemôže.

"Dcérka nerozpráva, ani nerozumie všetkému, čo hovoríme. Má veľmi rada lego a pozeranie rozprávok. Jej obľúbené sú Gumy macko, alebo Mňam mňam Bobík. Pravidelne s dcérkou navštevujeme Kardiológiu aj onkológiu v Košiciach, psychiatriu, psychogičku a iných špecialistov. Zatiaľ nechodíme s dcérkou na žiadne rehabilitácie, čakáme, čo nám odporučia lekári. Ešte Emka musí podstúpiť niekoľko vyšetrení.

Je to veľmi náročné, hlavne z finančného hľadiska. Ja som s malou doma, manžel síce pracuje, ale máme ešte dvoch chlapcov a jeden z nich je tiež vážne chorý. Takže všetky tie vyšetrenia musíme absolvovať s oboma deťmi. Nedávno sme napríklad Emke kupovali detektor epileptických záchvatov, ktorý nebol najlacnejší. Takéto veci vám vôbec poisťovňa nepreplatí, aj keď je to v podstate životne dôležité,“ so smútkom v hlase priznala mama.

Emka si veľmi priala tablet, a ako to už býva zvykom, na našej stránke si jej želanie všimli manželia, ktorí chceli dievčatko potešiť. Zakúpili jej novučičký tablet, dali krásne zabaliť a poslali jej ho priamo domov.
Ďakujeme manželom, ktorí Emku takto krásne potešili a vyčarovali jej úsmev na tváričke. Vďaka ľuďom ako ste vy, choré detičky aspoň na chvíľu zabudnú na svoj ťažký životný osud a sú len bezstarostnými deťmi.

Želanie splnené 1.6.2023

}); })(jQuery);