Krištof má rakovinu kostí, túži ísť na ryby

on piatok, 05 január 2024. Posted in Chcel(a) by som ísť

Krištof má rakovinu kostí, túži ísť na ryby

Krištof je trinásťročný chlapec s nezlomnou vôľou, ktorý sa ocitol tvárou v tvár jednej z najväčších výziev svojho mladého života. Zhubný nádor kosti a kĺbovej chrupavky však nezastavil jeho odhodlanie a elán.

Krištof má rád všetko, čo je v prírode, zvieratá, rastlinky, vodu. Domáce zvieratká si sám zo svojich usporených peňazí nakúpil a stará sa o ne. Má doma holuby, sliepočky, ovečku a prasiatka. Teraz je však pripútaný na nemocničné lôžko, kvôli nohe, ktorou nemôže hýbať.

Veľmi však dúfa, že sa uzdraví a bude sa môcť opäť venovať rybolovu, ktorý miluje a pred ochorením naň chodieval s otcom. 

Celé to začalo občasným bolestivým pocitom v nohe, ktorý postupne narastal. Rodičia zobrali syna viackrát na vyšetrenie do miestnej nemocnice, no žiadne neprinieslo riadne odpovede. Rôzne lieky na bolesť a obklady, no chlapcov stav sa stále zhoršoval. Až na niekoľkýkrát prebehlo vyšetrenie priamo v Bratislave, kde lekári urobili biopsiu, po ktorej stanovili neúprosnú diagnózu. Rodine sa zrútil svet...

V súčasnosti podstupuje Krištofko už ôsmu chemoterapiu a ešte jedna bude nasledovať. Jeho statočnosť je príkladom pre všetkých, ktorí bojujú s podobnými výzvami. V januári ho čaká operácia, po ktorej bude mať protézu namiesto nožičky. Napriek tomu, že nemôže chodiť do školy, vzdeláva sa doma, s pomocou svojej matky, ktorá ho vzorne podporuje a venuje mu všetok čas.

V jeho živote hrá veľkú úlohu láska k zvieratám, ktoré mu dodávajú radosť a silu prekonať ťažké chvíle a preto si chlapec veľmi želal rybársku stoličku, aby mohol s otcom chodiť na ryby, hneď ako sa mu trocha polepší. Bez váhania sme stoličku zakúpili a poslali rodine priamo domov.

"Ďakujeme za darček pre Krištofka, veľmi sa tešil. Teraz, žiaľ, nikam nemôže ísť, avšak verím, že po čase sa jeho stav zlepší a bude môcť opäť s otcom chodiť na ryby, ako kedysi. V januári čaká syna vážna operácia, je to pre nás nesmierne náročné. Veľmi sa bojíme o synčeka, o zmeny, ktoré nastanú a hlavne o to, ako to bude celé znášať. Budú mu amputovať nožičku. Žiaľ, podľa lekárov iná možnosť už neexistuje, ak chce žiť, musí podstúpiť operáciu. Snažíme sa mu byť s manželom tou najväčšou oporou. Niekedy mám pocit že Krištofko je väčšou oporou nám, ako my jemu, keď sa týka o jeho chorobu. Je silný, odhodlaný žiť, z celého srdca ho milujeme, celá rodina. Ešte raz ďakujeme Vám aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí pomáhate plniť sny chorým deťom,“ so smútkom v hlase povedala mamina.

Krištofkov príbeh je príkladom sily, odhodlania a lásky, ktorá dokáže premôcť aj najťažšie chvíle. Veríme, že mu rybárska stolička prinesie pokojné chvíle s otcom, pri jeho obľúbenej činnosti. Rodine želáme veľa síl.

Želanie splnené 30.10.2023

}); })(jQuery);