Martinko si prial veľkú oslavu narodenín

on štvrtok, 27 jún 2024. Posted in Chcel(a) by som mať

Martinko si prial veľkú oslavu narodenín

Martinko je chlapec zo Svidníka, ktorý sa narodil s vážnou diagnózou DMO. Táto choroba mu ,,vzala nožičky“, ktoré má od narodenia pokrivené, preto je ležiaci. 

Martinko sa sám nenaje, nespraví v podstate nič, okrem pitia z fľašky. Jeho mamina je s ním stále doma a stará sa o neho, ako môže. Žiaľ, niektoré osudy sú naozaj veľmi ťažké a Martinkovi ten jeho nadelil ešte viac. Zhruba pred rokom dostal chlapec rakovinu semenníkov. Podstúpil operáciu, pri ktorej mu nádor vybrali a následne chemoterapiu.

"Chemo znášal Martinko zle, vracal, nedokázal nič jesť, ani piť, nemohol sa hýbať. Keď mal po prvej liečbe, chytil ma za ruku a povedal mi, že už ju nechce, že by to neprial ani najhoršiemu nepriateľovi," spomína rodinná známa.

Ale cez to všetko, čo si chlapec prežíva, čím prechádza, ostáva silný a bojuje, ako mu len sily stačia. Rakovina však neustupuje, výsledky sú zatiaľ zlé. Martin ležal skoro mesiac v nemocnici, podstúpil už dve operácie a aktuálne čaká na posledné výsledky testov, aby mohli lekári nastaviť novú liečbu.

Martinko má veľmi dobrý vzťah s celou rodinnou, všetci ho majú radi, je veľmi spoločenský a rád spoznáva nových ľudí. A tak nám rodinná známa, ktorá má s chlapcom krásny vzťah, poslala žiadosť o splnenie želania. Poprosila nás, aby sme pomohli splniť Martinkovi jeho krásny sen, mať veľkú oslavu svojich pätnástich narodenín. V minulosti bol totiž pozvaný na oslavu svojho kamaráta a jediné, po čom odvtedy túži, je jeho vlastná oslava.

Pustili sme sa teda do toho. Na oslavu sme zabezpečili tortu a kopec koláčov a zákuskov, aké si Martinko prial. A bolo veselo, zišla sa celá rodina. Otec je hudobník, takže na oslave spravil veľkú zábavu, ľudia tancovali a užívali si dobré jedlo. Martinko sa nesmierne tešil z torty a všetkého chutného, čo na oslave bolo, ale hlavne, že tam má celú rodinu. Že sú všetci pokope a majú sa radi.

"Ďakujeme krásne za pomoc so splneným sna pre môjho synčeka. Neviete ako veľmi ste ho potešili," povedala mamina.
Sme nesmierne radi, že sa nám opäť podarilo splniť sen ťažko chorému Martinkovi.
ĎAKUJEME dobrým ľuďom, vďaka ktorým pomáhame.

Želanie splnené 

}); })(jQuery);