Samko túžil po svojom vlastnom bicykli

on štvrtok, 21 apríl 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Samko túžil po svojom vlastnom bicykli

Samko je 12 ročný chlapec zo Skalice, ktorého životný príbeh je poznačený smutnými udalosťami. Malý Samko bol už v rannom detstve odlúčený od svojich rodičov, ktorí neboli schopní zabezpečiť jeho výchovu a starostlivosť.

Bol umiestnený v detskom domove, kde sa už tak v malom veku musel adaptovať a zvykať si na nové prostredie, ktorému chýba rodinné zázemie a teplo domova. Samko mal ako jedno z mála detí to šťastie a dostal sa k ľuďom, ktorí mu poskytli domov. Aktuálne je v náhradnej osobnej starostlivosti u pána, ktorý sa mu snaží dávať všetko, často je to však ťažké.

"Som na chlapca sám, manželka mi pred niekoľkými rokmi zomrela. Bola učiteľkou v škôlke a dozvedela sa o chlapčekovi, ktorého vzali do domova. Bolo nám ho ľúto a chceli sme mu pomôcť. Odvtedy sme sa o neho starali, žiaľ teraz som na neho sám. Veľmi mi pomáha syn a jeho priateľka, ktorí k nám často chodia. Bývame v dome, kde máme aj ťažné kone. Tie si Samo neskutočne obľúbil, on miluje zvieratá. Pomáha mi ako sa len dá, je to dobrý chlapec," popísal situáciu pán, u ktorého Samko žije.

Samo.jpgChlapec okrem zvieratiek miluje aj jazdu na bicykli, futbal a hlavne rád doma pomáha pri bežných domácich prácach. V škole má najradšej výtvarnú výchovu, biológiu a informatiku. Samuel sa síce veľmi snaží, avšak učenie v bežnej škole mu veľmi nejde. Mal by mať osobnú asistentku, ktorá by s ním učivo detailnejšie na hodinách preberala, toto je ale v danej škole problém, nakoľko tu tento typ pracovníčok nemajú.

Preto sa mu rodina snaží zabezpečiť nástup na špeciálnu základnú školu. Chlapček trpí poruchou ADHD, dyslexiou, dysgrafiou a v minulom roku podstúpil operáciu v NÚDCH Bratislava, kedy mu boli implantované trubičky do oboch uší, keďže má problémy so zápalom v strednom uchu a teda aj sluchom. Rodina, v ktorej Samko žije, nás požiadala o splnenie želania a to nového bicykla, na ktorom by mohol chlapec jazdiť napríklad aj do školy.

Toto želanie si na našej stránke všimla pani Radka, ktorá zorganizovala zbierku v jej kaderníctve Spark v Nitre. Z každej služby, ktorú tu ponúkla svojim zákazníčkam, odložila nejaké peniažky na darčeky pre deti. Keď to videli jej zákazníčky, tiež sa pridali a nakoniec sa vyzbierala čiastka, za ktorú sa kúpili darčeky až pre dve choré detičky. Jedným z nich bol Samko.

Pani Radka túto zbierku robí každoročne a každoročne prispeje na nejakú dobrú vec, začo jej veľmi ďakujeme. Je to od nej naozaj krásne gesto. Okrem pani Radky sa na chlapčekove želanie ozval aj anonymný darca, ktorý chcel Samkovi darovať nový notebook, aby si mohol aj doma precvičovať školské učivo a vďaka notebooku mal väčší rozhľad. A tak sme chlapcovi s veľkým potešením vďaka dobrým ľuďom mohli odniesť rovno dva darčeky. Samko sa veľmi tešil, pretože jazdenie na bicykli miluje, a notebook doteraz žiaden nemal. Oba darčeky si chcel hneď vyskúšať a veľmi nám ďakoval.

My veľmi pekne ďakujeme pani Radke aj anonymnému darcovi, tešíme sa z každého daru pre naše detičky a vážime si pomoci ktorú robíte. Čím viac vás je, tým viac detských srdiečok môžeme potešiť a nie je nič krajšie ako detský úsmev.  ĎAKUJEME a pridávame video ako Samko s radosťou bicykluje. :-)

Želanie splnené 24.3.2022

 

}); })(jQuery);