Splnili sme Biancin veľký sen vidieť Paríž

on štvrtok, 16 jún 2022. Posted in Chcel(a) by som ísť

Splnili sme Biancin veľký sen vidieť Paríž

Biance v dvanástich rokoch diagnostikovali závažné neurologické ochorenie, diagnóza nazývaná G35. Akútny priebeh choroby jej napadol zrak, koordináciu, stabilitu a svojím drastickým priebehom jej za pár dní na JIS zobral všetky sny.

Dievčatko veľmi ťažko znáša, že ju telíčko prestalo poslúchať, že neustále musí navštevovať rôzne vyšetrenia a že sa nemôže venovať veciam, ktorým by chcela. So svojou chorobou sa zatiaľ nevyrovnala.

Bianca rada snívala o všeličom, a jej rodičia majú často pocit, že aj to, čo by mohlo byť pre ňu ako tak reálne, zatienil smútok z choroby. Nechceli však, aby ich dcérka prestala snívať, nech jej život prinesie čokoľvek. Pretože tam, kde sa stráca nádej, stráca sa všetko. A tak oslovili našu organizáciu s prosbou o splnenie jej najväčšieho sna a to navštíviť Francúzsko, jeho hlavné mesto Paríž.

bianca3.jpg

Bianca by chcela vidieť Eiffelovku, sadnúť si k nej do občerstvenia a pozerať sa na tento klenot Paríža. Vypiť si tam nápoj, ochutnať ich vychýrené croiassanty a vyskúšať ich hlavné jedlo, z ktorého do školy Bianca vypracovala referát.
My sme sa posnažili a oživili sme dievčatku jej dávny sen. Bianca aj so svojou maminou vďaka ŽELAJ SI naozaj Paríž navštívili!

Výstup na Eiffelovu vežu bol len začiatkom ich skvelého predĺženého víkendu. Spoznali Louvre, Versailles a Paríž, ako sa za tri plné dni spoznávania len dalo.

"Našej dcérke sa vrátila radosť a nadšenie, možnosť vidieť svet inak, ako stále cez obmedzenia a chorobu. Tá radosť je neopísateľná, dojíma ma to aj teraz, keď o tom rozprávam. Boli samozrejme aj náročnejšie chvíle, veľa chodenia a dlhá cesta autobusom. Aj som sa chvíľkami bála, či to všetko zvládneme, ale našťastie, zážitky nám dodali silu. Hlavne Biance, veľmi sa jej páčilo všetko, asi najviac Louvre a Eiffelovka, tu vyšla až na vrch do tretieho poschodia. Do druhého pešo, potom sme išli výťahom. Ďalej sme si prešli Versailles záhrady a akurát pri našej návšteve tu bol zápas vo futbale, Real Madrid. Ten dcérku tiež veľmi potešil, ona miluje futbal," porozprávala nám mamina zážitky z ich skvelej cesty.

Veľmi sa tešíme, že sme rodinke mohli splniť tento naozaj vzácny sníček, pretože veríme, že práve zážitky v Biancinom srdiečku ostanú navždy a jej choroba tak bola aspoň na maličkú chvíľu znesiteľnejšia. Zároveň želáme rodinke všetko dobré.

Želanie splnené 1. júna 2022.

}); })(jQuery);