Štvorročný Oliverko navštívil múzeum lega v Prahe

on streda, 29 november 2023. Posted in Chcel(a) by som ísť

Štvorročný Oliverko navštívil múzeum lega v Prahe

Olíverko z Bytče má len štyri rôčky a pred nejakým časom mu bola diagnostikovaná cukrovka. Neskôr sa jeho stav ešte zhoršil a chlapček musí čeliť novej obrovskej hrozbe cukrovke i celiakii.

Tie ničia všetko rýchlejšie, ako to stíhajú bunky tela znova vystavať. Adaptácia Oliverka na nový režim v stravovaní a potrebné injekcie neboli pre chlapca vôbec ľahká záležitosť, a tiež tak pre jeho maminu, ktorá sa ocitla v každodennom živote mimo bežný kolobeh.

Musela s ním denne tráviť celé dni v škôlke, byť v strehu a poskytovať mu podporu, ktorú potrebuje. Večer varila a dôkladne pripravovala jedlo na nasledujúci deň. Oliverko sa kvôli svojim diagnózam nemôže stravovať v jedálni a preto mu mama musí všetko jedlo pripravovať sama, čo je samozrejme časovo náročné.

Oliverko miluje skladanie lega, je to jeho vášeň. Veľmi si prial odhaliť čarovný svet Prahy, spolu so svojimi rodičmi. My sme mu tento sen s radosťou splnili! A tak v snahe poraziť nepriateľov a nanovo vyskladať harmóniu v telíčku sa malý superhrdina a jeho rodina vydávajú do vzdialených a neprebádaných galaxií.

Po príchode do Prahy ich privítal útulný hotel, kde si všetci dobre oddýchli a vychutnali chvíle pohody. Skvelé jedlo v hoteli a atmosféra, bola pre Olíverka a jeho rodičov príjemným kontrastom bežného života. Múzeum Lega sa stalo miestom, kde sa mohol Oliverko ponoriť do sveta svojej vášne.

S rodičmi po jeho boku prekonal každý krok a užíval si radostné chvíle. Príbeh Oliverka a jeho rodičov je príbehom odhodlania, trpezlivosti a sily, ktorú získali práve vďaka láske, ktorá ich spája.

"Dovoľte vyjadriť jedno veľké ďakujeme. Chce to veľké srdce plniť sny malým deťom a vaša organizácia ho má na správnom mieste. Pri cukrovke a celiakii je potrebné poznať súvislosti, vedieť včas primerane reagovať na aktuálny stav, pretože tieto diagnózy nepoznajú víkend, sviatok či prázdniny. Nezainteresované okolie ani netuší, ako je sladký život špecificky komplikovaný, ani to, že od zistenia ochorenia už celoživotne, nekompromisne udáva svoje sladké podmienky. Náš Oliverko si tento výlet veľmi užil, synček je zvlášť citlivý na emócie, čo sa vždy odzrkadlí na glykémiách a jeho prežívaní, no tie pozitívne emócie by mali byť povinné. Vďaka výletu do Múzea Lega v Prahe sa tento ,,lekársky recept,, naplnil v plnom rozsahu a ešte kúsok viac. Jeho úsmev a iskričky v očiach sú toho jasným dôkazom,“ povedala mama.

Želáme Oliverkovi aj jeho rodinke veľa spoločne krásnych prežitých chvíľ a sme radi, že sme im mohli urobiť radosť.

Želanie splnené 20.10.2023

}); })(jQuery);