Viktorka túžila po koncerte Fíha tralala alebo Dúhalky

on utorok, 22 august 2023. Posted in Chcel(a) by som ísť

Viktorka túžila po koncerte Fíha tralala alebo Dúhalky

Viktorka z Levoče je osemročné milé dievčatko, ktoré v troch rôčkoch ochorelo, a žiaľ, jej diagnóza je veľmi vážna. Viktória trpí funkčnou slepotou, jej mozog má poškodené nervové a zrakové centrá, následkom choroby a zrejme i zanedbanej zdravotnej starostlivosti lekárov.

Viktória navštevuje druhý ročník špeciálnej základnej školy a učí sa Braillovo písmo, už sa doposiaľ naučila celú abecedu, z čoho sa veľmi teší. Popri škole pravidelne chodí na terapie- oxygenoterapia a art-terapia, ktoré ju posúvajú vpred. Na oxygenoterapiu chodieva od troch rokov, donedávna bola ešte hyperbarická komora hradená poisťovňou.

Pred pár mesiacmi sa ale podmienky zmenili, a rodičia musia dcérke hradiť liečbu zo svojich zdrojov, čo vôbec nie je lacná záležitosť. Často sú nútení hľadať finančnú pomoc, aby mohli svojej dcérke dožičiť všetko čo potrebuje. Kyslík v hyperbarickej komore má obrovský vplyv na obnovu bunkovej štruktúry v mozgu malej Viki. Mozog sa lepšie hojí a obnovuje a jej stav sa tým zlepšuje, jej želaním je aj naďalej pokračovať v terapii kyslíkom.

Ďalšia vhodná terapia je art-terapia hlinou za prítomnosti psychoterapeuta, žiaľ okrem poškodenia zrakového centra má dievčatko problém aj po psychickej stránke, čomu vôbec nie je divu, vzhľadom na jej zdravotný stav. Viktorka niekedy nevie pochopiť, prečo je iná a veľmi ju mrzí, že sa nemôže hrať ako ostatné deti.

Viky miluje hudbu a preto nás požiadala o splnenie milého želania a to ísť na koncert jej obľúbenej detskej speváčky Fíha Tralala. My sme oslovili manažéra a koordinátora koncertov speváčky, ktorému sme o Viktorke povedali. A na naše veľké potešenie, nám bez váhania daroval manažér spolu s Fíhou päť lístkov pre celú Viktorkinu rodinu. Viktorka si tak spoločne so svojimi rodičmi a bratmi užije v polovici októbra v Poprade skvelý koncert, na ktorý sa už teraz nevie dočkať.

"Ďakujem, veľmi sa teším, zoberiem aj maminu, aj tatina aj bratov. Moja najobľúbenejšia pesnička je- Nožnice od Viki, lebo je to moja menovkyňa," povedalo dievčatko s úsmevom na tvári.

Viki má okrem piesní veľmi rada aj kúpanie a je na seba pyšná, že sa naučila sama plávať. Ďalej miluje hojdačky a hranie sa s jej obľúbenými bábikami. V škole ju to baví, rada sa učí a má tu aj dobrého kamaráta Veina. A čo sme si hneď na Viktorke všimli pri stretnutí my? Jej krásne šatočky s kabelkou. Viki nám priznala, že má rada pekné oblečenie, ktoré jej vyberá maminka a tak je Viktorka vždy perfektne zladená a upravená, ako malá princezná.

Nesmierne sa tešíme, že sme vďaka organizátorovi a Fiha Tralala, mohli splniť tento nádherný sníček dievčatku, ktoré si to ozaj zaslúži. Veríme, že si koncert naplno užije, stretne sa s Fíhou a odnesie si kopec zážitkov. Ďakujeme celému tímu Fíha Tralala za ústretovosť. Fotografie z koncertu pridáme neskôr, možno aj s krátkym videjkom. 

Želanie splnené v auguste 2023

}); })(jQuery);